به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «محمد بدیع» در جلسه دادگاه جنایی قاهره که برای بررسی پرونده مربوط به تحصن هواداران مرسی در میدان رابعه‌العدویه برگزار شده بود، بر پشتیبانی از آرمان فلسطین تأکید کرد.

منابع حقوقی گزارش دادند که هیأت منصفه دادگاه به بدیع اجازه داده تا به اتهامات شهود درباره استفاده از خشونت در جریان تحصن هواداران مرسی در میدان رابعه در آگوست ۲۰۱۳ پاسخ دهد و بدیع نیز همه این اتهامات را رد کرد.

بدیع همچنین به تصمیم اخیر واشنگتن درباره اینکه قدس پایتخت اسرائیل است، واکنش نشان داد و تأکید کرد که مسئله فلسطین یک قضیه اولی و ابدی برای ما و تمام امت عربی و اسلامی است.

به نوشته روزنامه القدس‌العربی، سپس قاضی «حسن فرید» سخنان بدیع را قطع کرد و او را به «تخریب مصر» متهم کرد که بدیع باز هم تکرار کرد که از این اتهامات مبراست و گفت «ما را آزاد کنید ما فلسطین را آزاد می‌کنیم، فلسطین قضیه اصلی ماست، ما زندانی هستیم تا برخی‌ها معامله قرن را انجام دهند».

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : پژو ۵۰۰۸ جدید ۲۰۱۷ ؛ بررسی مشخصات، ویژگی‌ها، قیمت و تصاویر شاسی بلند فرانسوی

«معامله قرن» به طرح دولت آمریکا برای حل‌وفصل منازعه فلسطینی-اسرائیلی اثبات می‌شود که قرار است اوایل سال آینده این طرح ارائه شود و عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر نیز پیش از این در سخنان خود از این طرح به عنوان «معامله قرن» یاد کرده بود.

بدیع به همراه ۷۳۸ متهم دیگر (۳۰۰ زندانی و ۴۳۹ فراری) در پرونده میدان رابعه العدویه تحت محاکمه هستند.

در نتیجه تعرض ارتش مصر به تحصن‌کنندگان در میدان رابعه و النهضه در تاریخ ۱۴ آگوست ۲۰۱۳ حدود ۶۳۲ نفر از جمله ۸ پلیس کشته شدند که البته به گفته سازمان‌های حقوقی محلی و بین‌المللی تعداد کشته‌ها بیش از یک‌هزار نفر بود.

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :