به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در سایه تحولات اخیر در سوریه، ارتش را به حالت آماده‌باش در مرزهای شمالی (مرزهای فسلطین اشغالی با لبنان) فراخواند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «صفا»، لیبرمن طی مراسمی در مقر ستاد مشترک ارتش گفت: ارتش لبنان وارد دایره دشمنی با اسرائیل شده و این ارتش پس از محکم کردن روابطش با حزب‌الله، از جمله اهداف در هر جنگ آینده‌ای خواهد بود.

وی افزود: سوریه، ایران، حزب‌الله و ارتش لبنان متحد شده‌اند و جبهه‌ای برای مقابله با اسرائیل تشکیل داده‌اند… این چالش، راهبردی و ریشه‌ای برای ماست.

در بیستم ماه جاری (فروردین) چند جنگنده رژیم صهیونیستی با تخطی حریم هوایی لبنان وارد سوریه شدند و فرودگاه نظامی «تی ۴» را هدف قرار دادند و چند ایرانی نیز در این تجاوز به شهادت رسیدند. پس از آن مقامات این رژیم اذعان کردند رویارویی میان ایران و تل‌آویو وارد مرحله‌ای جدید و به عبارتی وارد رویارویی مستقیم شده است.

هچنین بامداد شنبه (۲۵ فرودین) سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه به بهانه ادعایی نابود کردن تأسیسات و توانمندی‌های شیمیایی دولت سوریه، ۱۰۳ فروند موشک به چند منطقه از این کشور شلیک کردند. به گفته وزارت دفاع روسیه، پدافند هوایی سوریه موفق شد ۷۱ فروند از این موشک‌ها را رهگیری و ساقط کند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : اهانت نتانیاهو به روحانی و ایران

دوشنبه شب (دیشب/۲۷ فروردین) نیز چند موشک از منبع ناشناس به سمت دو پایگاه هوایی در حمص و دمشق، پدافند هوایی سوریه فعال شد. برخی منابع، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی را عامل این حملات ذکر کرده‌اند. «یدیعوت‌آحارونوت» هم از استقرار گسترده و سنگین نظامیان رژیم صهیونیستی در بلندی‌های جولان اشغالی خبر داد.

انتهای پیام/ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس


 

 

 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :