به گزارش گروه بین الملل شمس آباد به نقل از یویور نیوز، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه می‌گوید که به دولت انگلیس گفتیم که نمونه گاز استفاده شده در تجاوز سالزبری را در اختیار ما قرار دهند اما لندن از این اقدام خودداری می‌کند.

 تنش میان انگلیس و روسیه بر سر ادعای دست بردن روس‌ها در مسموم کردن سرگئی اسکریپال»، یک جاسوس دوجانبه روس‌تبار بالا گرفته است.

سرگئی اسکریپال پیشتر سرهنگ سرویس اطلاعاتی ارتش روسیه بوده و در سال ۲۰۱۰ با جاسوس‌های روس که در غرب در گیر شده‌ بودند مبادله شد و از انگلیس پناهندگی گرفت.

هفته گذشته این جاسوس دوجانبه به همراه دختر ۳۳ ساله‌‌اش در یک مرکز خرید در شهر سالزبری انگلیس بی‌هوش پیدا شدند. به دنبال این حادثه پلیس محلی اعلام کرده بود که این دو در معرض یک ماده ناشناس شیمیایی قرار گرفته‌اند. 

لندن با متهم کردن دولت روسیه، مسکو را عامل تجاوز با گاز شیمیایی به اسکریپال معرفی کرده است، ادعایی که بوسیله روسیه رد شده است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : دبیرکل سازمان ملل خواستار پایان دادن به خشونت‌ها علیه مسلمانان روهینگیا شد

به دنبال این اتهامات بی اساس، وزارت خارجه روسیه روز سه شنبه سفیر انگلیس در مسکو را فراخواند و از این کشور خواست نمونه ماده استفاده شده که لندن ادعا می‌کند علیه این جاسوس استفاده شده را در اختیار آنها قرار دهد تا بررسیهای لازم روی آن صورت بگیرد؛ درخواستی که بوسیله انگلیس رد شده است.

انتهای پیام/م

 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :