به گزارش گروه بین الملل شمس آباد، مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز گذشته به درخواست کشورهای مسلمان و اعضای جنبش عدم تعهد، نشستی برای رأی‌گیری در خصوص قطعنامه‌ای غیرالزام‌آور در خصوص وضعیت حقوقی قدس شریف داشت.

این نشست پس از اعلام تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای انتقال سفارت کشورش به قدس و وتوی قطعنامه پیشنهادی مصر در این خصوص در شورای امنیت برگزار شد.

مجمع عمومی سازمان ملل  برای بررسی قطعنامه پیشنهادی مصر در مورد وضعیت قدس و محکوم کردن اقدام آمریکا در تعیین این شهر به عنوان پایتخت اسرائیل تشکیل جلسه داد و با ۱۲۸ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۳۵ رأی ممتنع آن را تصویب کرد.

یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که دمشق از این قطعنامه استقبال می‌کند.

این منبع تأکید کرد، این قطعنامه به منزله سیلی محکمی از سوی جامعه بین الملل بر سیاست دولت آمریکاست و نشان داد که چقد رژیم صهیونیستی در نتیجه سیاستهای خصمانه و گرایشهای زورگویانه خود منزوی شده است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : شمس آباد - خط و نشان ترامپ برای آخر هفته

دمشق خاطر نشان کرد که این سیاستها سبب شعله ور شدن تنشها و ایجاد حالت بی ثباتی شده است که امروز جهان با آن دست به گریبان است.

خبرگزاری سانا به نقل از این منبع گزارش داد که پشتیبانی جامعه بین الملل از حقوق ملت فلسطین در قدس، بیانگر محدودیت تأثیرگذاری آمریکاست.

وزارت خارجه سوریه در پایان تصریح کرد که وجدانهای آزاده در جهان با دلار خریداری نمی‌شوند و در برابر تهدیدات ایستادگی می‌کنند؛ مسئله ای که میتواند سبب شود دولت آمریکا سیاستهای نادرست خود را تصحیح کند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :