به گزارش گروه بین الملل شمس آباد، وزارت خارجه سوریه «مواضع خصمانه» فرانسه را که با هدف «اعمال فشار سیاسی و تهدید حاکمیت» دمشق است،‌ رد کرد.

وزارت خارجه سوریه تأکید کرد، «فرانسه تا زمانی که از تروریسم پشتیبانی می‌کند و دستش آغشته به خون ملت سوریه است، در جایگاهی نیست که در صلح سوریه نقشی داشته باشد».

دمشق با ارسال نامه به دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت اظهار داشت که سیاست فرانسه با ارسال نامه در این شورا در حد ترویج دروغ و ادعاهای فاقد عینیت باقی نمی‌ماند؛ نامه‌هایی که هدفش دگرگون کردن واقعیت‌ها و پشتیبانی از گروه تروریستی جبهه النصره و گروه‌ها و افراد وابسته به آن است.

خبرگزاری سانا گزارش داد که «سیاست فرانسه از آغاز بحران سوریه ایفای نقش سرنیزه در پشتیبانی از گروه‌های تروریستی موجود در سوریه به ویژه جبهه النصره و گروههای وابسته به آن بوده است».

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که رسانه‌ها با صدا و تصویر، واقعیت پشتیبانی مالی فرانسه از جبهه النصره را ثابت کردند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : تحولات غوطه شرقی دمشق خروج حدود ۶۰۰ تروریست دیگر از «دوما»؛ ۵ اسیر «جیش الاسلام» آزاد شدند

به گفته دمشق، نامه فرانسه در هفتم فوریه  بی‌گمان نشان دهنده نبود خواست سیاسی دولت فرانسه است که بخواهد شیوه خود در پشتیبانی از تروریسم و پشتیبانی از تروریستها را تغییر دهد.

در نامه‌های سوریه آمده است که این شیوه به حیثیت این کشور در منطقه و جهان خدشه وارد می‌کند و این کشور را در ردیف کشورهایی قرار میدهد که خون و کرامت ملت سوریه را با مشتی دلار و چند بشکه نفت معاوضه کردند.

دمشق در پایان از شورای امنیت خواست که مانع از اقدامات فرانسه شود؛ اقداماتی که اعتبار شورای امنیت را زیر سوال برده و قطعنامه های آن را تعدی کرده و سبب می‌شود که تروریست‌ها در داخل این شورا رأی و نماینده داشته باشند.

انتهای پیام/ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس


 

این خبر را به اشتراک بگذارید :