به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، علمای یمن طی نکنفرانسی که امروز در «صنعاء» پایتخت این کشور برگزار شد، تاکید کردند که همه انواع عادیسازی روابط با رژیم صهیونیستی و نیز تصمیمات وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب و تروریستی خواندن دفاع مردم یمن از خود و نیز جنبش مقاومت را رد می‌کنند. 

به نوشته پایگاه خبری شبکه «المسیره»، در این کنفرانس که با شعار «رد مرسوم‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی و ضرورت مقابله با تجاوز» برگزار شد، علمای یمن   جنایت های دشمن صهیونیستی ومحاصره مردم یمن را که بیشتر مردم را به مرز قحطی و مرگ رسانده محکوم کردند. واز  همه مردم یمن خواستند تا وحدت کلمه داشته باشند و با اعزام مردان و ارسال پول و بسیج عمومی، جبهه‌ها را تقویت کنند.

علمای یمن همچنین از کلیه کشورهای عربی و اسلامی در ارتباط با رژیم صهیونیستی خواستند که این روابط را قطع کنند و از مردم و علمای این کشورها خواستند تا بر دولتهای خود برای تحقق این مسئله، فشار آورند. زیرا مرسوم‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، خیانت به خداوند، رسول‌الله و مومنان است و به منزله مشارکت در از بین بردن قضیه فلسطین است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : انصارالله را به ایران ربط دهید و از ذکر «مخلوع» برای عبدالله صالح پرهیز کنید

علمای یمن، بیانیه وزرای خارجه عرب را که دفاع ملت یمن از خود و جنبش‌های مقاومت علیه اسرائیل را تروریستی خوانده، صهیونیستی توصیف و بر پشتیبانی از جنبش‌های مقاومت در فلسطین و لبنان تا آزادسازی کامل فلسطیت تاکید کردند.

در بیانیه علمای یمن همچنین اقدامات وحشیانه علیه ملت یمن و شکنجه ومحاصره زمینی، دریایی و هوایی آنها را محکوم کردند.

انتهای پیام/غ


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :