به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، نیروهای عراقی همچنان در حال تامین امنیت جاده منتهی به مرزهای سوریه هستند و منابع آگاه سیاسی از نزدیک شدن به زمان بازگشایی گذرگاه مرزی «الولید» با سوریه خبر می‌دهند.

به نوشته پایگاه خبری «العربی الجدید»، یک منبع آگاه در فرماندهی عملیات «الجزیره و البادیه» و مسئول تامین امنیت در غرب عراق، شنبه (امروز)، گفت که نیروهای نظامی مشترک ارتش و پلیس عراق با پشتیبانی نیروهای مسلح عشائر، در طول جاده رابط میان استان الانبار تا مرزهای سوریه مستقر شده‌اند و این اقدام در راستای تامین امنیت کاروان‌های نظامی و تیم‌های خدماتی عازم گذرگاه مرزی الولید و مقدمات بازگشایی آن صورت می‌گیرد.

وی افزود: این جاده کاملا ایمن شده است اما برخی مناطق صحرایی نزدیک آن، هنوز خارج از کنترل دولت عراق هستند و در طول حرکت کاروان‌های نظامی در این جاده، شمار زیادی از بالگردهای عراقی، بر فراز این جاده پرواز می‌کنند.

 از سوی دیگر، «علی الفراجی» یکی از افسران نیروهای فوق‌العاده در استان الانبار گفت که جاده میان عراق و سوریه تا زمانی که صحرای غربی عراق به طور کامل پاکسازی نشودف کاملا ایمن نمی‌شود. ده‌ها عنصر داعش در این صحرا پنهان شده‌اند و پس از آزادسازی شهرهای عراقی به این صحرا پناه آورده‌اند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : دیدار رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان با ظریف

وی افزود: عملیات نظامی نیروهای عراقی در مناطق صحرایی میان استان‌های صلاح‌الدین، نینوی و الانبار، به اندازه زیادی در تامین امنیت جاده منتهی به سوریه چه از طرف گذرگاه مرزی «ربیعه» در استان نینوی و چه گذرگاه الولید در الانبار، سهیم است.

«صباح کرحوت» عضو شورای استانداری الانبار، جمعه از نزدیک شدن به زمان بازگشایی گذرگاه الولید خبر داد و گفت که این اقدام پس از آزادسازی کامل مناطق غرب الانبار صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/غ


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :