به گزارش گروه سیاست خارجی شمس آباد، بهرام‌ قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر ظریف به ایتالیا و سپس به آذربایجان خبر داد و گفت: آقای ظریف فردا پنج‌شنبه به منظور شرکت در سومین کنفرانس بین‌المللی گفت‌وگوهای مدیترانه‌ای که در رم برگزار می‌شود به ایتالیا سفر می‌کند. 

وی افزود: محورهای اصلی این کنفرانس امنیت مشترک، سعادت مشترک، مهاجرت، فرهنگ و جامعه مدنی است و بنا بر دعوت رسمی آنجلینو آلفانو وزیر امور خارجه ایتالیا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این کنفرانس شرکت کرده و یکی از سخنرانان اصلی خواهند بود.

قاسمی با بیان اینکه وزیر امور خارجه سپس در روز جمعه با سفر به باکو در کنفرانس قلب آسیا شرکت می‌کند، افزود: این کنفرانس با قرار دادن افغانستان در کانون آن،  چارچوبی برای افزایش همکاری منطقه‌ای مساعد و نتیجه بخش را با هدف تقویت صلح و رفاه منطقه‌ای فراهم می‌سازد. این چارچوب به عنوان مسیری برای رسیدگی به چالش‌ها و منافع مشترک افغانستان و همسایگان و شرکای منطقه‌ای آن کشور ایجاد شده و به صورت سالیانه در یکی از کشورهای مشارکت کننده برگزار می‌شود.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : ۷ ماه کابوس‌وار در سیاه‌چال داعش؛ دست و پای شهروند سوری را چگونه قطع کردند؟ - شمس آباد

سخنگوی دستگاه سیاستمداری خاطرنشان کرد: کنفرانس قلب آسیا شامل ۱۴ کشور مشارکت کننده، ۱۷ کشور پشتیبانی کننده  ۱۲ سازمان منطقه‌ای و بین‌المللی است که در این نشست، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز شرکت خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :