به گزارش گروه بین الملل شمس آباد به نقل از رویترز، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه طی طرحی که روز چهارشنبه به پارلمان ارائه می‌کند قصد دارد قوانین مهاجرتی و پناهندگی این کشور را تغییر دهد و تدابیر سختگیرانه تری علیه پناهجویان اعمال کند.

این درحالیست که تا همین الان نیز گروههای حقوق بشری نسبت به آنچه فرانسه علیه پناهجویان و مهاجران انجام میدهد شدیدا انتقاد دارند.

براساس این گزارش، این قانون مهلت بازداشت مهاجران را از ۴۵ روز به ۹۰ روز افزایش خواهد داد و همچنین دوره نام نویسی برای پناهندگی را کوتاهتر خواهد کرد. 

افزایش طول مدت بازداشت باعث می‌شود پناهجویان بیشتری بازگردانده شوند و یا به زندان بیفتند.

دولت فرانسه ادعا می‌کند که می‌خواهد در زمینه مهاجران منصف و محکم باشد و این طرح نیز شرایط برای اخذ پناهندگی را برای اقلیتها بدرد خوردن میکند. اما طبق گزارشها بیشتر نمایندگان حامی دولت در پارلمان فرانسه نسبت به این طرح ابراز نگرانی کرده اند. 

سونیا کریمی نماینده هم حزبی ماکرون در این زمینه می‌گوید؛ ماکرون با این طرح مهاجرتی می‌خواهد با ترس‌های پناهجویان و مهاجران بازی کند. همه خارجیها در فرانسه تروریست نیستند. همه به خدمات اجتماعی ما خیانت نمی‌کنند. 

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : شمس آباد - ممکن‌است انسان‌ها واقعاً ربات‌شوند یا حتی‌باشند!

موسسات حامی حقوق مهاجران در فرانسه نیز می‌گویند که طرح ماکرون نشان دهنده سقوط عمیق حقوق مهاجران و پناهجویان در فرانسه است.

دولت فرانسه ۲ سال پیش کمپ کاله که محل تجمع هزاران پناهجو بود را با نیروی قهریه پلیس تعطیل کرد و بسیاری از پناهجویان که قصد داشتند به بریتانیا بروند را به صورت اجباری به مناطق دیگر فرانسه برد. 

انتهای پیام/م

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :