وی افزود: امروز میلیون ها نفر برای مقابله با اشغالگران به حرکت درخواهند آمد تا به شیطان بزرگ آمریکا و رئیس آن ترامپ بگویند که امروز روز لعنت و نفرین برای آمریکا و اشغالگران اسرائیلی خواهد بود. ما می خواهیم به معامله ترامپ (طرح ترامپ برای از بین بردن مسئله فلسطین موسوم به معامله قرن) و انتقال سفارت آمریکا و طرحهای از بین بردن مسئله فلسطین و متداول سازی روابط با اشغالگران صهیونیست نه و به حق بازگشت فلسطینیها به سراسر سرزمین فلسطین بله بگوییم.

رضوان گفت: ملت فلسطین در این روز گردهم خواهند آمد تا به اشغالگران این پیام را برسانند که جنایتهای شما بی حساب و کتاب نخواهد ماند و این جنایتها و کشتار شما علیه ملت فلسطین هرگز باعث نخواهد شد تا راهپیمایی بزرگ بازگشت و شکستن محاصره متوقف شود. ما به راهپیمایی بازگشت تا تحقق اهداف ملت فلسطین ادامه خواهیم داد.

وی درباره تبعات انتقال سفارت آمریکا به شهر اشغالی قدس آنطور که آمریکا می خواهد، گفت: این روز روز نفرین آمریکا خواهد بود. این روز به منزله زلزله ای زیر پای اشغالگران خواهد بود زیرا این اشغالگران بزدل و ظالم علیه ملت فلسطین با راهپیمایی میلیونی مواجه خواهند شد.

رضوان افزود: همچنین در سطح جهان عرب و اسلام ما امت عربی و اسلامی را به محاصره سفارت خانه های آمریکا و بیرون کوبیدن سفیران صهیونیست و آمریکایی ها از اراضی عربی فرا می خوانیم زیرا کسی که در پشتیبانی از اشغالگران صهیونیست شریک است، باید اینگونه مجازات شود.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : حضور همزمان ۳ ناو هواپیمابر آمریکایی در رزمایش نظامی مشترک با کره جنوبی

 

امت عربی و اسلامی را به محاصره سفارت خانه های آمریکا و بیرون کوبیدن سفیران صهیونیست و آمریکایی از اراضی عربی فرا می‌خوانیم

 

این رهبر حماس ادامه داد: از این منظر، ما می گوییم که امروز دوشنبه روزی تعیین کننده در درگیری با اشغالگران خواهد بود. ما امروز بر بیزاری خود با همه نقشه ها برای از بین بردن مسئله فلسطین و نیز انتقال سفارت آمریکا به شهر اشغالی قدس تاکید خواهیم کرد. انتقال سفارت آمریکا به قدس هرگز این واقعیت و حقایق تاریخی، سیاسی، دینی و قانونی را تغییر نخواهد داد که قدس و فلسطین از آن ما است و صهیونیست ها در سرزمین فلسطین جایی ندارند.

رضوان درباره اقدامات علنی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان ، امارات و بحرین برای متداول سازی روابط با رژیم صهیونیستی و ارتباط بین این اقدامات و انتقال سفارت امریکا به قدس و تنش آفرینی آمریکا علیه ملت فلسطین گفت: ما متداول سازی روابط با رژیم صهیونیستی را به هر شکل رد میکنیم و متداول سازی روابط را سهیم شدن در جنایات اشغالگران علیه ملت فلسطین میدانیم. این متداول سازی، دولت آمریکا را در ظلم و ستم به ملت فلسطین و جانبداری کامل از رژیم صهیونیستی تقویت میکند. از این منظر، ما متداول سازی را نه تنها ضربه زدن به جانفشانی ها و پایداری ملت فلسطین بلکه توطئه‌ای علیه ملت فلسطین و مسئله فلسطین و مقدسات میشماریم.

 

انتقال سفارت آمریکا به قدس هرگز واقعیتها را تغییر نخواهد داد

وی درباره فرایند سازش نیز گفت: سخن درباره برقراری صلح دروغی بزرگ است. هدف از بین بردن مسئله فلسطین است. دیدیم که بعد از ۲۵ سال مذاکره بیهوده از طریق تشکیلات خودگردان و هماهنگی امنیتی (این تشکیلات با رژیم صهیونیستی) حال و روز مسئله فلسطین به کجا رسید؛ به گونه ای که شهرک سازی و یهودی سازی قدس در جریان است و کمترین پایبندی (حتی) به توافقنامه هایی که در سطح ملی فلسطین پذیرفته شده نیست و مردود است، وجود ندارد.

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : لفو بخشنامه فتاح درباره همکاری کارکنان امداد در ساعت غیراداری با ستادهای انتخاباتی - اخبار شمس آباد

این رهبر حماس افزود: هرکسی که ادعا میکند می توانیم با رژیم صهیونیستی به صلح برسیم، در توهم به سرمی برد زیرا چگونه می توانیم با اشغالگر ظالمی – که سرزمین ما را اشغال کرده، آبا و اجداد ما را از سرزمینشان بیرون کرده، به مقدسات ما اهانت کرده، به ما تجاوز و تعدی کرده و از پشتیبانی سمبل بزرگترین استکبار یعنی دولت آمریکا برخوردار است- به صلح برسیم؟!.

 

سیاست متداول سازی روابط با اشغالگران به جایی نخواهد رسید

وی خطاب به همه کشورهایی که در توهم به سرمی برند و بدنبال متداول سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند، گفت: ملت ما و سایر ملت های عرب شما را نمی پذیرند و رد می کنند. سیاست متداول سازی روابط با اشغالگران به جایی نخواهد رسید. ما از هیچ وجب از خاک خود دست نخواهیم کشید؛ حتی اگر در این راه جان بدهیم و خون خود را نثار کنیم.

رضوان گفت: امروز با همه دوستدران حامی مسئله فلسطین و به ویژه ایران که از پشتیبانی خود از مسئله فلسطین و مقاومت دست برنداشته است، گردهم می آییم. ما به خواست خداوند در قدس آزاد شده گردهم خواهیم آمد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - چرا مسئولان آمریکایی در حال تکرار مدل براندازی نظام هستند؟

وی درباره برخی ادعاها که ایران را دشمن شماره یک می داند و نه اسرائیل و نیز درخصوص نگاه ملت فلسطین به ایران و پشتیبانی آن از آنها گفت: ما موضع ایران در پشتیبانی از مسئله فلسطین و مقاومت را ارج می نهیم. این همان راهی است که باید همه کشورهای عربی و اسلامی در مسیر آن حرکت کنند و از مسئله فلسطین و مقاومت پشتیبانی کنند. کسی که در سعی برای دگرگون جلوه دادن واقعیت است و کسی که از دشمنی توهمی به نام ایران سخن می گوید، در توهم به سرمی برد. این مفاهیم اشتباه و گمراه کننده در نسل های ما اثری نخواهد داشت، زیرا دشمن واحد امت اسلامی، اشغالگر صهیونیست است.

 

دشمن واحد امت اسلامی، اشغالگر صهیونیست است

این رهبر حماس افزود: ایران بخشی از امت اسلامی ما و حامی مقاومت و حقوق ما است. باید همه سعی های عربی و اسلامی یکپارچه و متحد شود و اختلافات کنارگذاشته شود زیرا دولت آمریکا و اشغالگران صهیونیست با طرح های خود برای از بین بردن مسئله فلسطین، در حد و مرز فلسطین باقی نخواهند ماند بلکه اشغالگران و آمریکایی ها چشم طمع به استعمار کشورهای عربی و اسلامی از طریق ایجاد تفرقه و اختلاف بین آنها، دوخته اند.

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :