این تصمیم جدید واشنگتن نزدیکً بلافاصله با واکنش منفی سوریه، روسیه و ترکیه مواجه شده و هر یک با ادبیات خاص خود، این سیاست جدید آمریکا در قبال سوریه را به کلی رد کرده و حتی ضرورت برخورد جدی با آنرا خاطرنشان ساخته‌اند. وزارت خارجه سوریه از نیروهای آمریکائی به عنوان «مهاجم» یاد کرده و تصریح نموده که برای اخراج نیروهای مهاجم آمریکائی از خاک سوریه مصمم است چرا که تصمیم و اقدام آنها تخطی حاکمیت سوریه است و واشنگتن در واقع برای تجزیه سوریه کوشش می‌کند که البته موفق نخواهد شد و با آن مقابله جدی صورت می‌گیرد.

علاوه بر این روسیه با جملات نزدیکً مشابهی اقدام یکجانبه آمریکا مبنی بر حضور نظامی در سوریه بدون کسب موافقت و مجوز از دمشق را مغایر قوانین بین‌المللی دانسته و تصریح می‌کند که این رفتار واشنگتن بر پیچیدگی‌های اوضاع منطقه تاثیر منفی دارد و به نابسامانی‌ها دامن می‌زند. در این میان مواضع ترکیه معنی و مفهوم خاصی دارد. ترکیه عضو پیمان ناتو و ظاهراً هم پیمان آمریکا محسوب می‌شود ولی در مورد تجهیز نظامی، آموزش و سازماندهی کردهای سوریه برای اهداف خاص نظامی و امنیتی آمریکا در شمال سوریه نظر مخالف و کاملاً منفی داردو آنرا تهدیدی جدی علیه امنیت ملی ترکیه ارزیابی کرده است. همچنین ترکیه تهدید نموده که آماده است در هر لحظه‌ای نیروهای کرد سوریه را که از دیدگاه آنکارا تروریست محسوب می‌شوند، از بین ببرد و تمامی آنها را تارومار کند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - معامله تسلیحاتی ترامپ با عربستان تهدیدی گسترده برای منطقه است

واقعیت این است که حتی درحال اکنون هم آمریکا ۱۰ پایگاه نظامی دایر در شمال سوریه دارد و از ابتدای حضور نظامی در شمال سوریه، بدون کسب موافقت و مجوز از دمشق، به صورت یکجانبه دست به تجاوز نظامی زده و عملاً در مسیر ضدیت با حکومت سوریه و به وضوح در جهت براندازی نظام حاکم در حرکت است. اکنون پس از ۶ سال کوشش مستمر و متمرکز آمریکا، انگلیس، فرانسه، رژیم اشغالگر صهیونیستی و ارتجاع عرب، تمامی کوشش‌های این اجماع ننگین در سازماندهی، تجهیز و هدایت انبوه گروه‌های تروریستی از جمله داعش، جبهه النصره، احرارالشام و… به شکست کامل و مطلق منجر شده ولی آمریکا و متحدانش امیدوارند بتوانند پشتیبانی از تروریسم را در چارچوب جدید و با اهداف و برنامه‌های تازه، ادامه دهند تا بلکه بتوانند آنچه تاکنون در تحقق آن به کلی ناکام بوده اند، با ترکیب و استراتژی جدید به پیش ببرند و محقق سازند.

با مروری به کارنامه سیاه آمریکا و متحدانش در ایجاد کانون‌های بحران در خاورمیانه، بهتر می‌توان دریافت که میان اظهارات رسمی و عملکرد آمریکا و سایر متحدان شرورش همواره اختلاف و مغایرت جدی و همیشگی وجود داشته و دارد. آمریکا و آل سعود همواره ادعا کرده‌اند که برای مقابله با تروریسم در صف مقدم جبهه مبارزه با تروریست‌ها قرار دارند و حتی به دروغ، خود را پرچمدار مبارزه با تروریسم جا زده‌اند لکن در میدان عمل تروریست‌ها نوک پیکان تجاوز مشترک آمریکا و متحدانش به ویژه ارتجاع عرب قرار گرفته‌اند که عموماً با پول قارون‌های نفتی و نقشه آمریکا و برخی کشورهای اروپائی از جمله انگلیس و فرانسه و همچنین با نقش مستقیم و غیرمستقیم صهیونیست‌ها در جهت ایجاد ناامنی، بی‌ثباتی و حتی کوشش برای تجزیه و نابودی سوریه، عراق، لیبی، لبنان و یمن برنامه ریزی و اقدام کرده‌اند.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : آموزش پنهان کردن فایل ، پوشه و درایو در ویندوز ۱۰

ریشه اصلی این طرح‌های شوم به تشکیل کمیته ۴ جانبه به ریاست تونی بلر نخست‌وزیر اسبق انگلیس باز می‌گردد که بذر اولیه برای تجزیه کشورهای عربی در اطراف اسرائیل را در همان زمان کاشت و اکنون محصول چنان شرارت‌هائی را شاهدیم. قرار بود که تروریست‌ها در سوریه و عراق حاکم شوند و مقدرات منطقه به سود اشغالگران صهیونیست و با نقش آفرینی سعودی‌ها و سایر رژیم‌های فاسد عرب، در نهایت به شکل گیری «خاورمیانه جدید با محوریت اسرائیل» منجر شود. هر چند مطابق برنامه‌ها و تدارک اولیه تا همین اواخر هم به نظر می‌آمد که دشمنان اسلام در کار خود استادند و با هر حیله و نیرنگی توانسته‌اند اوضاع را به نفع خود طراحی کنند و به پیش ببرند لکن با رشادت و استقامت مثال زدنی ملت‌ها و با از خود گذشتگی محور مقاومت اسلامی، پوزه دشمنان اسلام و رژیم‌های ارتجاعی عرب به خاک مالیده شد. قرار بود داعش در عراق و سوریه به قدرت برسد ولی به برکت مجاهدات خستگی ناپذیر دلیرمردان جان برکف، طومار حاکمیت پرننگ و نکبت آنها برای همیشه بسته شد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - پاسخ منفی امیر قطر به دعوت ترامپ؛ آیا جنگ واقعی در راه است؟

اکنون همان گروه خبیث نومحافظه کاران شرور آمریکائی کوشش می‌کنند بلکه یکبار دیگر شانس خود را امتحان کنند و با تجدید ساختار تروریست‌ها در منطقه، به بهانه مبارزه با تروریسم، ساز تازه‌ای را کوک کنند ولی به گواهی و شهادت دوست و دشمن، تروریسم دست پرورده محور شرارت غربی – عبری – عربی دست به هر نیت و شرارتی که می‌توانست، زد و این دلیرمردان جبهه مقاومت مردمی در منطقه بودند که با نثار جان و استقامت حیرت انگیز خود پرونده تروریست‌ها را برای همیشه بستند و حامیان تروریسم را رسوا کردند. آمریکا هرگز نمی‌تواند با نقاب مبارزه با تروریسم وارد صحنه شود ولی برای سازماندهی، تقویت و تجهیز تروریست‌ها کوشش کند و دست آخر هم با شکست آنها، فرماندهان آمریکائی، انگلیسی، فرانسوی و اسرائیلی را با هلی برد از مهلکه خارج سازد. آمریکا و متحدینش با این همه رسوائی، شکست و ناتوانی هرگز نخواهند توانست یکبار دیگر ساختار تروریسم در منطقه را احیاء و آنها را بر مقدرات ملت ها و دولت‌های منطقه حاکم سازند. جبهه مقاومت چنین اجازه‌ای را به اشرار و تروریست و حامیان آنها هرگز نخواهد داد.

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :