به گزارش گروه سیاست خارجی شمس آباد، حمید بعید‌ی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در صفحه توئیترش با اشاره به نشست شب گذشته شورای امنیت درباره یمن نوشت: دیروز شورای امنیت بهنگام بحث پیرامون یمن، به جای مجاهدت برای یافتن راه‌حل جامع برای توقف جنگ و فشار بر سعودی و حامیانش برای پایان دادن به کشتار انسان‌های بیگناه، به عرصه اختلافات سیاسی پیرامون ایران تبدیل شده بود. آمریکا در قطعنامه‌ای که در مورد یمن بود هیچ توجهی به یمن نداشت.

وی عنوان کرد:‌ آمریکا سه هدف را دنبال می‌کرد: ایران ناقض بایکوت‌ها علیه یمن اعلام شود، به بهانه بحث موشک، قطعنامه یمن و اجرای قطعنامه ٢٢٣١ مرتبط شده و بحث موشک‌های ایران در دستورکار شورای امنیت قرار گیرد و نهایتا با ناقض دانستن ایران، امکان وضع بایکوت‌های جدید شورای امنیت علیه ایران فراهم شود.

سفیر ایران در انگلستان خاطرنشان کرد:‌ آمریکا در تحقق این اهداف حتی پشتیبانی کامل کشورهای غربی را هم نداشت و در نتیجه متن تغییرات زیادی کرد و محکومیت‌ها جای خود را به ابراز نگرانی داد. ولی این تغییرات هم به حدی نبود که نگرانی‌های روسیه را تامین کند، لذا قطعنامه وتو شد و شکست کاملی برای آمریکا و شخص نیکی هیلی رقم خورد.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : موشک شلیک شده به ابوظبی پاسخ به کوشش‎های امارات برای نابودی جبهه داخلی یمن است

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :