به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزارس پارس، سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) اعلام کرد که یک گروه فلسطینی را بازداشت کرده که قصد داشتند به کشتی‌های جنگی نیروی دریایی این رژیم تجاوز کنند.

شاباک با اعلام بازداشت ۱۰ فلسطینی در شهر «رفح» مدعی شد آنها حملاتی را به شناورهای نیروی دریایی رژیم صهیونیستی شامل شلیک راکت و موشک و همچنین گروگان زدودن خدمه طراحی کرده بودند.

به نوشته وبگاه «عروتص شوع» بازداشت این گروه در تاریخ ۱۲ مارس (۲۱ اسفند ۹۶) انجام شده اما تا کنون به خاطر دستور سکوت خبری، رسانه‌ای نشده است.

طبق بیانیه شاباک، تمامی افراد بازداشت شده به اجتماع‌آوری اطلاعات و طرح‌ریزی این حملات متهم هستند. آنها زمان دستگیری در قایقی بودند که از محدوده ماهیگری سواحل غزه فراتر رفته بودند.

صهیونیست‌ها درباره جزئیات طرح تجاوز ادعا می‌کنند که یک قایق وظیفه منحرف کردن توجه نیروی دریایی و قایق دیگر برای شلیک موشک «کورنِت» با هدف کشتن یا مجروح کردن خدمه کشتی‌های جنگی را برعهده داسته است.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : با بهترین نرم افزارهای فشرده سازی ویندوز آشنا شوید

دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز با انتشار بیانیه‌ای این اقدام را به ارتش و شاباک تبریک گفت و آن را به جنبش جهاد اسلامی منتسب کرد.

به ادعای این بیانیه، این مسئله نشان‌ای بر «تروریستی بودن» گروههایی که در غزه هستند و کوشش میکنند با اقدامات تحریک‌آمیز در نزدیکی نوار مرزی، پوششی برای «اقدامات تروریستی» فراهم کنند

انتهای پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس


 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :