به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، وزارت خارجه آمریکا بامداد یکشنبه اعلام کرد که گزارش‌ها درباره تجاوز شیمیایی به شهر دوما در سوریه را با نگرانی پیگیری می‌کند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: «سابقه استفاده رژیم (سوریه) از سلاح‌های شیمیایی علیه مردم خودش غیرقابل انکار است. روسیه مسئول هدف قرارداده شدن سوری‌ها بوسیله سلاح‌های شیمیایی است».

تروریست‌ها در ساعت آغازین یکشنبه با گاز شیمیایی به غیرنظامیان در شهر دوما واقع در غوطه شرقی دمشق تجاوز کردند. در این تجاوز نزدیک به ۱۰۰ نفر کشته شده و صدها تن دیگر نیز مجروح شدند. (جزئیات بیشتر)

این در حالی است که وزارت دفاع روسیه روز شنبه اخطار داده بود گروه‌های تروریستی «جیش الاسلام» و ارتش آزاد قصد دارند با استفاده از گاز شیمیایی، به شهر دوما در غوطه شرقی دمشق تجاوز کنند. (جزئیات بیشتر)

وزارت دفاع روسیه تاکید کرده بود که تروریست‌ها به دنبال تحریک کردن احساسات جامعه بین‌المللی و متهم کردن دولت سوریه به تجاوز علیه شهروندان خود است. همچنین این تجاوز می‌تواند مورد استفاده متحدین غربی و عربی تروریست‌ها قرار بگیرد.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : وبگاهی یمنی تحلیل کرد چرا موشک‌های یمن، پنتاگون را بشدت برآشفته کرده است؟

دولت سوریه همچنین در سال ۲۰۱۳ با همکاری روسیه و تحت نظارت کشورها و سازمان‌های بین‌المللی از جمله آمریکا و سازمان ملل، تمام سلاح‌های شیمایی خود را نابود کرد.

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس


 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :