به گزارش خبرنگار شمس آباد در اسلام‌آباد، «اسد منصور» سخنگوی گروه جماعت الاحرار که عملیات‌های تروریستی زیادی را داخل پاکستان انجام داده است، خود را تسلیم ارتش این کشور کرد.

منصور مدتی در افغانستان پنهان شده بود اما در حال اکنون به پاکستان آمده و خود را تسلیم کرده است.

در حال اکنون سخنگوی گروه جماعت الاحرار  برای بازجویی به یک مکان نامعلوم انتقال یافته است.

بعد از اینکه «احسان الله احسان» سخنگوی سابق گروه جماعت الحرار خود را تسلیم ارتش پاکستان کرد منصور به عنوان سخنگوی این گروه انتخاب شد، اما وی نیز سرانجام تسلیم شد.

بعد از اینکه «ملافضل‌الله» به عنوان رهبر گروه تروریستی تحریک طالبان پاکستان انتخاب شد چندین از رهبران طالبان از جمله عمرخالد خراسانی و ۸ فرمانده دیگر گروه جماعت الاحرار را تشکیل دادند که احسان الله احسان اولین سخنگوی این گروه بود.

پیش از این گروه جماعت الاحرار اعلام کرد که از هیچ یک از گروه‌های سیاسی و مذهبی پاکستان پشتیبانی نمی‌کند بلکه به دنبال برپایی نظام دینی واقعی است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : دیدار وزیر خارجه نروژ با «محمود عباس» و گفت‌وگو درباره قدس

این گروه اعلام کرد: مکان‌های عمومی، مساجد، پارک‌ها و کلیساها مشروط بر اینکه با ارتش همکاری نکنند از عملیات این گروه محفوظ هستند.

جماعت الاحرار عنوان کرد: تمام سازمان‌های تدوین کننده قانون اساسی پاکستان از جمله پارلمان و دادگاه از اهداف بعدی برای انجام عملیات هستند.

به گفته این گروه، تمام سازمان‌های مربوط به ارتش، سرویس امنیت پاکستان و حامیان آنها بوسیله جنگجویان این گروه هدف قرار می‌گیرند و اقدام علیه آنها در اولویت قرار دارد.

شورای مرکزی گروه جماعت الاحرار که تصمیم‌گیری در تمام زمینه‌ها را به عهده دارد از مولانا قاسم خراسانی، عمر‌خالد خراسانی فرمانده طالبان در «مهمند ایجنسی»، قاری شکیل حقانی فرمانده طالبان در منطقه چارسده، مولانا یاسین فرمانده طالبان در دره سوات، قاری اسماعیل فرمانده طالبان در خیبر‌ ایجنسی، مولانا عبد الله فرمانده طالبان در باجور ایجنسی، مفتی مصباح از پیشاور و مولانا حیدر منصور از اورکزئی ایجنسی تشکیل شده است.

گروه جماعت الحرار عملیات‌های تروریستی  زیادی در پاکستان انجام داده که از جمله آن به عملیات انتحاری لاهور می توان اشاره کرد.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : آماده بدرد خوردن مذاکرات میان کره شمالی و آمریکا هستیم

سخنگوی گروه جماعت الاحرار گفت: یکی از اهداف انجام عملیات‌ انتحاری در پاکستان بردن انتقام عبدالرشید قاضی امام جماعت مسجد لعل است که در عملیات ارتش در دوره «پرویز مشرف» رئیس جمهور سابق این کشور کشته شد است.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :