به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، شیخ «همام حمودی» رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق، رژیم بحرین را مسئول به خطر افتادن جان آیت‌الله شیخ «عیسی قاسم» دانست و از جامعه بین‌الملل خواست برای نجات جان وی فورا واد عمل شود.

وی طی بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در «السومریه نیوز» منتشر شد، اعلام کرد: ما درباره به خطر افتادن جان آیت‌الله شیخ عیسی قاسم اعلام خطر می‌دهیم و رژیم بحرین را مسئول وخیم شدن حال جسمی ایشان می‌دانیم.

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق از جامعه بین الملل و مؤسسات حقوق بشرجهانی خواست هرچه زودتر وارد عمل شوند و از سکوت جامعه بین الملل در برابر تخطی گسترده حقوق بشر در بحرین و تخطی حقوق شیخ عیسی قاسم و حبس خانگی ایشان ابراز تعجب کرد.

شیخ حمودی همچنین خواستار انتقال فوری شیخ عیسی قاسم به بیمارستان شد تا جان و سازش ایشان نگه داشتن شود و امکان مراقبت کامل از ایشان فراهم شود و از سوی دیگر تاکید کرد باید با آیت الله قاسم بر اساس معاهدات و قوانین حقوق بشر بین المللی رفتار شود.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : سیاست‌های نا درست آمریکا، گروه‌های تروریستی را در منطقه ایجاد کرده است

در پایان این بیانیه آمده‌است: بی‌توجهی رژیم بحرین به سازش شیخ عیسی قاسم می‌تواند امنیت اجتماعی بحرین را برهم بزند و این اتفاقی است که هیچ کس آن را نمی‌خواهد.

انتهای پیام/غ


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :