به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه گفته است مسکو معتقد است که توافق هسته‌ای ایران در معرض فروپاشی است.

بنا بر گزارش خبرگزاری «ریانووستی»، لاوروف در نشست شورای امور خارجی روسیه گفت: «توافقات مهمی که ما به عنوان الگوی همکاری چندجانبه سازنده در نظر می‌گیریم بویژه توافق هسته‌ای ایران (برجام) در خطر فروپاشی قرار دارند.».

بر اساس این گزارش، ایران و ۶ کشور آمریکا، روسیه، انگلیس، چین، فرانسه و آلمان در تاریخ ۱۴ جولای ۲۰۱۵ میلادی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران به توافق رسیدند که متن این توافق موسوم به «برجام» در ادامه با تصویب یک قطعنامه در شورای امنیت، تأیید این نهاد بین‌المللی را نیز بدست آورد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا پیشتر اعلام کرد که کاخ سفید با همکاری کنگره روی نقاط ضعف جدید این توافق کار می‌کند. وی در گزارش اخیر خود، پایبندی ایران را به توافق برجام تأیید نکرد و به این ترتیب کنگره ۶۰ روز زمان یافت تا در خصوص این توافق تصمیم‌گیری کند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : العهد گزارش داد بازخوانی پیروزی‌های مقاومت مردمی جهان عرب؛ از جمال عبدالناصر تا سید‌حسن نصرالله

انتهای پیام/.

این خبر را به اشتراک بگذارید :