به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، دو کشور عربی در حالی سعی دارند اردن و تشکیلات خودگردان فلسطین را به پذیرش طرح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای سازش با رژیم صهیونیستی متقاعد کنند که اردن این طرح را اجحاف در حق خود و تشکیلات خودگردان نیز این طرح به معنای حذف آرمان فلسطین می‌دانند.

روزنامه القدس فلسطین در این باره با اشاره به اعمال دو کشور عربی بدون ذکر نام‌ها نوشت که این دو کشور سعی دارند «عبدالله دوم» شاه اردن و «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را به پذیرش این طرح متقاعد سازند.

طبق این گزارش «جرد کوشنر» داماد ترامپ و مشاور وی اخیرا به یک کشور عربی سفر کرده و ضمن بررسی مواضع محمود عباس و عبدالله دوم خواستار اعمال فشار بر آنها برای پذیرش طرح ترامپ شده است و این کشور عربی نیز اعمال فشار بر اردن برای قبول این طرح را آغاز کرده است.

ترامپ قصد دارد اواسط ماه جاری میلادی طرح سازش بین تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی تحت عنوان «معامله قرن» را اعلام کند که گفته می‌شود به همه موضوعات از جمله قدس، مرزها و آوارگان فلسطینی پرداخته شده و این طرح مورد پشتیبانی عربستان و دیگر کشورهای حاشیه خلیج‌پارس به ویژه امارات است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : عبادی به پارس خبر داد فردا هیأتی از کمیسیون آموزش به مناطق زلزله‌زده اعزام می‌شوند

اخیرا نیز «عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر خارجه امارات به اردن سفر کرده و با عبدالله دوم و دیگر مقامات اردنی دیدار کرد.

انتهای پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

 

 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :