به گزارش خبرنگار شمس آباد در دوشنبه، برخی از نمایندگان پارلمان پاکستان در چارچوب توسعه روابط میان پارلمانی این کشور و تاجیکستان به «دوشنبه» سفر کردند.

در این سفر «محمد طلحه محمود» رئیس کمیته ساختار دولتی پارلمان هیئت پاکستان با «محمد سیعد عبیدالله» رئیس مجلس ملی پارلمان تاجیکستان دیدار کردند.

عبیدالله‌اف در این دیدار گفت: این نشست انگیزه جدیدی برای فعال شدن تعامل میان گروه‌های پارلمانی مجلس ملی تاجیکستان و سنا پاکستان را فراهم خواهد کرد.

طرفین در این دیدار جهات اصلی همکاری‌های تاجیکستان و پاکستان، به ویژه در بخش انرژی آبی، اجرای پروژه کاسا-۱۰۰۰ و توافق‌هایی که در حوزه صنایع سبک، ارتباطات، کشاورزی، گردشگری، آموزش و پرورش و فرهنگ بین دوشنبه و «اسلام آباد» حاصل شدند را بررسی کردند.

مقام‌های ارشد پارلمان ۲ کشور همچنین تأکید کردند که اجرای پروژه کریدور اقتصادی چین و پاکستان به توسعه اقتصاد تاجیک‌ها از طریق دسترسی به بنادر «کراچی» و «گواردار» سودمند زیادی خواهد کرد.

عبیدالله‌اف در ادامه با اشاره به علاقه مندی ۲ طرف به تقویت مبارزه مشترک علیه تروریسم بین المللی بر ضرورت تقویت فعالیت گروه‌های کاری مشترک دوشنبه و اسلام آباد که در سال ۲۰۱۴ بر اساس توافق نامه بین دولتی ۲ کشور تأسیس شدند، تأکید کرد.

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : شمس آباد - از خواص باورنکردنی این میوه یلدایی غافل نشوید

محمود نیز به نوبه خود پیام «رضا ربانی» رئیس مجلس سنای پاکستان را به عبید الله اف رساند و از گسترش و تقویت روابط میان پارلمانی ۲ کشور پشتیبانی کرد.

وی در پایان از رئیس مجلس ملی تاجیکستان دعوت کرد به پاکستان سفر کند.

انتهای پیام/ح

این خبر را به اشتراک بگذارید :