به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد،  «ایگور پلوتنیسکی» رهبر استقلال‌طلبان در منطقه لوهانسک اوکراین از سمت خود کناره‌گیری کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، این اقدام در پی ارتباط با اخباری در زمینه امکان کودتا و در شرایطی صورت گرفت که شرق اوکراین بحرانی شده و اخباری در زمینه تنش میان رقبا منتشر شده است. وی روز گذشته  و در حالی که چند روز بود خبری از او منتشر نشده بود، به دنبال چندین روز درگیری در مناطق شرقی اوکراین در مسکو، استعفای خود را اعلام کرد.

با این حال پلیس اعلام کرده است که وی به دلیل بیماری از سمت خود کناره‌گیری کرده است و «لئونید پاسچنیک» رهبر پلیس پنهان، کنترل منطقه را تا زمان برگزاری انتخابات آتی به دست می‌گیرد.

پلوتنیسکی، «ایگور کورنت» وزیر کشور را متهم کرده بود که قصد داشت کودتا کند و وی را روز یکشنبه برکنار کرد. این فرمان اعتراض هایی را هم به دنبال داشت. برخی اخبار حاکی از این هستند که  اختلافات میان پلوتنیسکی و کورنت بالا گرفته بود و کورنت علاوه بر اتهام مجاهدت برای کودتا، به مالکیت غیرقانونی یک خانه شخصی هم متهم شده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : داورزنی: فدراسیون فوتبال هر تصمیمی در مورد کی‌روش و اسدی بگیرد پشتیبانی می‌کنیم/ امیدوارم تصمیمات بهتری در وزنه‌برداری گرفته شود

انتهای‌پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :