به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، در سرمقاله روزنامه فرامنطقه‌ای «رای الیوم» آمده است: «پیام توییتری وزیر خارجه بحرین، که از تجاوز اسرائیل به سوریه پشتیبانی کرده، ما را شوک‌زده کرده است… و درخواست لیبرمن از کشورهای عربی حوزه خلیج‌پارس برای بیرون آمدن از «لاک‌شان» و ورود «علنی» به «اردوگاه اعتدال» با اسرائیل، ما را بیشتر شوک‌زده کرد… دقیقا چه اتفاقی می‌افتد؟ غافلگیری بعدی چگونه خواهد بود؟»

نویسنده در این مقاله نوشته است: اذعان می‌کنیم که نوشتن سرمقاله‌هایی در بیزاری و محکومیت اقدامات مرسوم‌سازی برخی از حکومت‌های عربی با دولت اشغالگر اسرائیل، به‌ویژه بواسطه بیشتر کشورهای حاشیه خلیج‌پارس، باعث «نگرانی» و اهتمام این حکومت‌ها نشده است که اسرائیل را همپیمان، دوست و حامی می‌دانند. در عین حال، عرب‌هایی که گلوله‌های آتشین آرمان‌های ملی و اخلاقی را در مشت خود گرفته‌اند، اسرائیل را دشمن بپندارند.

این موضوع، که این کشورها با ایران و محور مقاومت دشمنی می‌کنند و از اقدام آمریکا در لغو توافق هسته‌ای با ایران و پیامدهای خطرناک احتمالی آن بر منطقه استقبال می‌کنند و آمریکایی‌تر از فرانسه، انگلیس و آلمان می‌شوند، تکان‌دهنده است. ولی موضوع تکان‌دهنده‌تر و حتی تحریک‌آمیز این است که این کشورهای عربی تجاوز اسرائیل به کشور برادر، سوریه، به هر بهانه‌ای که باشد را تأیید می‌کنند و این تجاوز را حق مشروع اسرائیل در دفاع از خود می‌دانند مانند همان کاری که شیخ «خالد بن احمد آل‌خلیفه» وزیر خارجه بحرین روز پنجشنبه انجام داد.

وزیر خارجه بحرین، روز پنجشنبه در تایید تجاوزهای مکرر اسرائیل به سوریه، در حساب توییتری خود مدعی شد: «تا زمانی‌که ایران به وضعیت کنونی در منطقه دامن می‌زند و با نیروها و موشک‌های خود در امور کشورها مداخله می‌کند، دولت‌های منطقه از جمله اسرائیل حق دارند با نابود کردن منابع خطر، از خود دفاع کنند!»

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - پایان تلخ و شیرین مردی که می‌توانست وارث تاج و تخت گواردیولا باشد

این پیام توییتری، که«ایوب قره» وزیر اسرائیلی آن را «پشتیبانی تاریحی از دولت اسرائیل توصیف کرده که بازتاب دهنده ائتلاف جدیدی که در منطقه خاورمیانه در حال شکل‌گیری است و اسرائیل بخشی از آن است»، باعث شد که «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ اسرائیل نیز عربستان و کشورهای عربی حوزه خلیج‌پارس را مخاطب قرار دهد و از آنها بخواهد که از «لاک خود» بیرون بیایند و علنا از ائتلاف‌شان با اسرائیل سخن بگویند. لیبرمن گفت: «همان‌گونه که محور شر وجود دارد زمان آن فرا رسیده است که در خاورمیانه محور کشورهای معتدل باشد!»

چه بسا بد نیست یادآوری کنیم که اسرائیل مهاجم تمامی امت‌های عربی را هدف قرار داد و فلسطین و مقدسات آن و نیز بلندی‌های جولان و «مزارع شبعا» را اشغال کرد و چندین جنایت در «قانا»، «غزه» و مصر و دیگر مناطقی، که فهرستش طولانی است، جنایت‌هایی را مرتکب شد و بمباران‌هایش علیه سوریه که طی فقط سه سال گذشته از یک‌صد بمباران فراتر رفته است، حالا چگونه به باور حکومت‌های عربی و مشخصا بحرین، حق مشروع برای دفاع از خود دارد اما مقاومت در برابر اشغالگر، اقدامی تروریستی و محکوم‌شده معرفی می‌شود؟

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - مسئولان نسبت‌خود را با رجایی و باهنر روشن کنند

همین دیروز حکومت‌های امارات و بحرین تیم‌های دوچرخه‌سواری خود را برای مشارکت در جشنواره ورزشی، که به مناسبت جشن هفتادمین سال غصب فلسطین و تشکیل رژیم اسرائیل برگزار می‌شود، اعزام کردند و پیش از آن نیز قطر از تیمی اسرائیلی برای مشارکت در مسابقات والیبال در این کشور استقبال کرد و چه بسا کویت و عمان تنها کشورهایی است که مراحل مرسوم‌سازی روابط با دولت اشغالگر را طی نکرده‌اند و نمی‌دانیم که گام‌های بعدی برای مرسوم‌سازی روابط چیست ولی از همین حالا تأکید می‌کنیم که این اقدامات، ما را غافلگیر نمی‌کند و مهم نیست که حجم خسارتی که این اقدامات به امت، عقیده و میراث آن وارد می‌کند، چقدر است.

معتقد نیستیم که پاسخ مثبت حکومت‌های کشورهای عربی حوزه خلیج‌پارس به درخواست لیبرمن برای بیرون آمدن از لاک خود( زشتی واژگان و علامت‌های زبانی توهین‌آمیز آن را ملاحظه کنید) زیاد به تأخیر خواهد افتاد و با روندی پرشتاب‌تر از پیش‌بینی‌ها، از رابطه پنهان به رابطه علنی منتقل می‌شود.

هرگز تصور نمی‌کردیم که این‌گونه مرسوم‌سازی و رفتن به آغوش اسرائیلی‌ها و تبرئه کردن آنها از تجاوزها و کشتارهای خونین‌شان علیه برادران‌مان در سوریه، فلسطین و لبنان و قبل از آن در مصر را ببینیم. آن‌چه که در پایان می‌توان گفت این است که « خداوند ما را بس است و او چه خوب نگهبان و یاوری است.»

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : شمس آباد - روضه‌خوانی فاطمی باید باحیا و مؤدبانه باشد

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :