به گزارش گروه سیاست خارجی شمس آباد، «خورخه آرِئاسا» وزیر خارجه ونزوئلا که به تهران سفر کرده، ظهر امروز (شنبه) با حضور در محل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار و ابعاد مختلف مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد گفت‌وگو قرار داد.

 

 

در این دیدار طیف وسیعی از موضوعات در روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت. بررسی و مرور روابط دوجانبه به ویژه در حوزه اقتصادی ، مانع‌ها و مداخلات آمریکا علیه کشورهای مستقل، بازار نفت، مسایل آمریکای لاتین و خاورمیانه از جمله محورهای گفت‌وگوی دو وزیر خارجه در این دیدار بود.

وزرای خارجه ۲ کشور همچنین در حاشیه اجلاس میان‌ دوره‌ای وزرای خارجه جنبش عدم تعهد با یکدیگر دیدار کرده بودند.

 

 

«دلسی رودریگرز» وزیر خارجه سابق ونزوئلا در سال ۱۳۹۵ دو بار به ایران سفر کرده بود. وی ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ مهمان ظریف بود و در ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ به همراه وزیر نفت این کشور به تهران سفر و با ظریف دیدار کرد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : عضو کمیسیون انرژی مجلس خبر داد ارسال لایحه تولید برق از پسماند به مجلس/ پسماند، بهانه افزایش قبض برق شهروندان

محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران نیز ششم شهریور ماه ۱۳۹۵ در ادامه سفرش به چند کشور آمریکای لاتین به کاراکاس سفر کرد و با همتای خود دیدار و گفت‌وگو کرد. رئیس دستگاه سیاستمداری جمهوری اسلامی ایران همچنین ۲۳ شهریور ماه به منظور شرکت در هفدهمین نشست سران جنبش عدم تعهد در جزیره مارگاریتای ونزوئلا به این کشور سفر و با خانم رودریگرز به رایزنی پرداخته بود.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :