به گزارش گروه سیاست خارجی شمس آباد، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه امروز (جمعه) با ولادیمیر ژیرنوفسکی رئیس حزب لیبرال دموکرات روسیه در دومای دولتی روسیه دیدار و گفت و گو کرد.
در این ملاقات ژیرنوفسکی ضمن تاکید بر ظرفیت های روسیه و ایران برای توسعه هرچه بیشتر روابط، برگزاری نشست سه جانبه ایران، ترکیه و روسیه در سوچی را در راستای ایجاد ثبات در منطقه و جهان بسیار پر اهمیت تلقی کرد.
وی با اشاره به ظرفیت های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه، راه اندازی کریدور شمال – جنوب را در ارتقای همکاری های اقتصادی دوجانبه بسیار تاثیرگذار ارزیابی کرد.
ژیرنوفسکی  با تاکید بر تمایل حزبش بر گسترش روابط پارلمانی با مجلس شورای اسلامی و فراکسیون های آن اعلام کرد: گروه نمایندگان دوما از فراکسیون حزب لیبرال دموکرات در راستای تحکیم روابط پارلمانی آمادگی سفر به ایران و دیدار با همتایان خود را دارند.
مهدی سنایی نیز در این دیدار با اشاره به سطح روابط عالی بین دو کشور و سطح رایزنی ها و ارتباطات بین روسای جمهور دو کشور گفت:  طی ۴ سال گذشته آقای روحانی و آقای پوتین ۱۲ بار با یکدیگر ملاقات کرده اند که این دیدارها بر گسترش همکاریهای فیمابین در تمامی زمینه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و … بسیار تاثیرگذار بوده است.
سنایی ضمن مثبت ارزیابی کردن ارتباطات هر چه بیشتر نمایندگان مجلس و فراکسیون های احزاب ایران و روسیه، بر برگزاری میزگردها و نشست های کارشناسی مربوطه تاکید کرد.
طرفین در این دیدار برگزاری میزگردها، نشست های کارشناسی و همچنین افزایش مراوادت گردشگری بین دو کشور را موجب آشنایی بیشتر مردم دو کشور از یکدیگر دانسته و نتیجه آن را تعمیق هر چه بیشتر روابط بین دولتی و مردمی برشمردند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : تصاویر/ همه چیز درباره ترور پاپ

انتهای پیام/


./a2lnah
این خبر را به اشتراک بگذارید :