به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، شاهزاده «ولید بن طلال» تاجر میلیاردر سعودی که چندی پیش به بهانه طرح جدید عربستان برای مبارزه با فساد دستگیر و شکنجه شده بود و بعد از مدتی آزاد شد، در اولین مصاحبه خود با شبکه «بلومبرگ» بعد از آزادی گفت که برای به دست آوردن آزادی‌اش با دولت کشورش توافق کرده است.

در حالیکه این شاهزاده سعودی موجود نشد شروط آزادی خود را تشریح کند به گفتن این جمله بسنده کرد که با مقامات سعودی به یک «درک مورد تأیید» رسیده است و امضا کردن این سند موجب شد تا آزادانه بتواند «بدون هرگونه شرایط» و «بدون هرگونه جرمی» به فعالیت تجاری خود ادامه دهد.

پیش از این نیز، یک منبع نزدیک به ولیعهد عربستان به روزنامه انگلیسی «دیلی‌میل» گفت که «ولید بن طلال» شاهزاده میلیاردر سعودی همچنان علیرغم آزاد شدن با وثیقه ۶ میلیارد دلاری، عملاً در بازداشت خانگی است و اجازه خروج از کشور را ندارد.

علیرغم آنکه طلال جزئیاتی از توافقی که با دولت برای آزادی‌اش کرده است را فاش نکرد، گفت که همچنان ۹۵ درصد از سهام خود در شرکت سرمایه‌گذاری جهانی اش را باقی کرده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : چپاول درآمدهای نفتی کرکوک بوسیله احزاب کردی - شمس آباد

رسانه‌ها چندی پیش گزارش کردند که ولید بن طلال  بعد از یک توافق مالی افشا نشده با دولت سعودی پس از گذراندن دو ماه در حبس، آزاد شد. ظاهراً مبلغی که برای آزادی‌اش پرداخت کرده است، معادل ۶ میلیارد دلار بوده است.

این شاهزاده ۶۳ ساله سعودی، بعنوان بخشی از برنامه «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان برای مبارزه با فساد به همراه تعداد زیادی از شاهزاده‌های سعودی دستگیر شد و در هتل لوکس «ریتس کارلتون» ریاض محبوس شده بود.

علیرغم آنکه ولیعهد عربستان مدعی است که دستگیری شاهزاده‌های سعودی با هدف مبارزه با فساد صورت گرفته است اما برخی منابع آگاه معتقدند که این اقدام وی در راستای تحکیم قدرتش بوده است.

دیلی میل نیز گزارشی را منتشر کرده بود مبنی بر اینکه دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا ظاهراً با ولیعهد عربستان توافق کرده است تا به وی اجازه دهد که دارایی‌های شاهزادگان دستگیر شده سعودی در آمریکا را تا زمانیکه این دارایی‌ها در خاک آمریکا است، تصرف کند.

انتهای پیام/

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : باید از اقدامات منتهی به افزایش تنش در سوریه احتراز کرد

عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :