به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «هادی العامری» دبیرکل سازمان بدر عراق از تشکیل یک فهرست جدید خارج از ائتلاف «دولت قانون» برای شرکت در انتخابات آتی پارلمان عراق خبر داد.

 العامری اعلام کرد که در انتخابات می سال ۲۰۱۸، با فهرستی مستقل از ائتلاف دولت قانون شرکت خواهد کرد. این تصمیم نیز در داخل دبیرکلی سازمان بدر اتخاذ شده است و وی با فهرستی مستقل از ائتلاف دولت قانون در انتخابات پارلمانی و محلی شرکت خواهد کرد.

وی در گفت‌وگو با «الفرات نیوز»، درباره حواشی مربوط به انتخاب «حیدر العبادی» به عنوان نخست‌وزیر در سال ۲۰۱۴ تاکید کرد که وی مخالف نخست‌وزیری «نوری المالکی» برای بار سوم بود.

العامری با اشاره به همسویی بیشتر بدر با العبادی در دوره نخست‌وزیر‌ی‌اش در مقایسه با دو دوره نخست‌وزیری مالکی گفت: تاکنون گزینه‌های مربوط به ریاست ائتلاف ملی نهایی نشده‌اند و ائتلاف دولت قانون، مالکی را نامزد خود برای تصدی این پست می‌بیند اما برخی طرف‌ها ملاحظاتی در این‌باره دارند.

وی تاکید کرد که اگر این پست نصیب مالکی نشود، وی برای ریاست ائتلاف ملی نامزد خواهد شد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : نماینده مردم اصفهان در مجلس تأکید کرد لزوم تبدیل حضور مردم به فرصتی برای رفع مشکلات/ تصویب افزایش حقوق به صورت پلکانی معکوس

انتهای پیام/غ


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :