به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «ریکی وادل» قائم‌مقام شورای امنیت ملی آمریکا از سمت خود استعفا می‌دهد.

به نوشته وبگاه شبکه «آکسیوس» در حالی موج خروج مقامات سیاسی و امنیتی از کاخ سفید ادامه دارد که وادل نیز از سمت خود به عنوان معاون مشاور امنیت ملی آمریکا استعفا خواهد داد.

یک مقام دولتی آمریکا با اعلام این خبر به آکسیوس گفت: «ریک (از کاخ سفید) خواهد رفت، البته تاریخ استعفای او باید تعیین شود».

گفته می‌شود «جان بولتون» مشاور امنیت ملی جدید آمریکا، وادل را (که از سوی هربرت مک‌مستر همتای پیشین خود انتخاب شده بود) مجبور به استعفا کرده و قصد دارد یکی از افراد خود را به این سمت منصوب کند.

بر این اساس، بولتون در کوشش است تا ساختار شورای امنیت ملی آمریکا را به کلی تغییر داده و با برکنار کردن افراد انتخاب شده از سوی مک‌مستر (که عموما میانه‌روتر بودند) تیم تندرو و افراطی خود را به روی کار بیاورد.

در مدت زمانی که از ورود ترامپ به کاخ سفید می‌گذرد بیش از ۲۰ نفر از اعضای ارشد دولت او اخراج شده، استعفا کرده و یا با نفراتی دیگر جایگزین شده‌اند. در بین آنها نام «رکس تیلرسون» وزیر خارجه، «هربرت مک‌مستر» مشاور امنیت ملی و «جیمز کومی» رئیس اف‌بی‌آی نیز دیده می‌شود.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : یادداشت/ ابراهیم متقی نمایش ناکام

این تغییرات امنیتی در آمریکا در حالی است که طی هفته اخیر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور تهدید کرده که به بهانه یورش شیمیای به دوما در غوطه شرقی، علیه دولت سوریه اقدام نظامی انجام خواهد داد.

 

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس


 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :