به گزارش خبرنگار شمس آباد در تاشکند، همایش حمل و نقل ترکمنستان تحت عنوان «ترکمنستان- مرکز قوی ترانزیتی – حمل و نقلی در جاده ابریشم» در دانشگاه نفت پکن برگزار شد.

شرکت کنندگان این همایش نتایج و چشم انداز اجرای طرح های بین المللی ترانزیتی و حمل‌ونقل در ترکمنستان را مورد بررسی قرار دادند.

در این همایش طرح های بزرگ مدرنیزه و توسعه زمینه‌های حمل‌ونقلی، شکل گیری کریدورهای بین المللی حمل و نقلی و ترانزیتی در دست اجرا در ترکمنستان مورد بررسی کارشناسان و مقامات مربوطه از ۲ کشور قرار گرفت.

این همایش بواسطه سفارت ترکمنستان در پکن با همدستی دست اندرکاران موسسات آموزش عالی و بخش همکاری های بین‌المللی شرکت نفت و گاز «پتروچاینا»  چین سازماندهی شده است.

«چنار رستموا» سفیر ترکمنستان در پکن در این همایش گفت: نیایش‌آباد با چسبیدن پتانسیل بزرگ انرژی و منابع طبیعی، امکانات منحصربفرد حمل و نقلی نقش مهم ژئوپلیتیکی در منطقه دارد و طرح های بزرگ در دست اجرا بواسطه این کشور عامل نگه داشتن صلح و ثبات در تمام قاره اوراسیا می‌باشد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - سال ۹۶ در یک نگاه؛ راه ادامه دارد

در این همایش «دون چاسیو» معاون رئیس دانشگاه، «دین مینمین» رئیس بخش همکاری های بین المللی و کارشناسان این حوزه سخنرانی و بر اهمیت همکاری های متقابل ترکمنستان و چین در زمینه حمل‌ونقلی و دیگر حوزه ها تاکید کردند. 

انتهای پیام/ح

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :