به گزارش خبرنگار شمس آباد در اسلام‌آباد، «اعزاز احمد چودهری» سفیر پاکستان در آمریکا در یک گفت و گوی خبری گفت: اسلام‌آباد برای از سرگیری شرکت مالی با واشنگتن مذاکره نمی‌کند بلکه محور مذاکرات برقراری امنیت در افغانستان است.

وی افزود: پاکستان خواهان شرکت مالی آمریکا نیست بلکه انتظار دارد به کوشش‌های این کشور در راستای مبارزه با تروریسم اهمیت داده شود و هر نوع رابطه با واشنگتن بر اساس احترام متقابل باشد.

چودهری گفت: مواضع پاکستان درباره مبارزه با تروریسم همچنین افغانستان واضح و روشن است و این آمریکا است که باید درباره ادامه روابط با این کشور تصمیم‌گیری کند.

وی افزود: پاکستان مصمم به مبارزه با تروریسم است و این شیوه ارتباطی به ادامه یا قطع شرکت مالی آمریکا ندارد.

اعزاز احمد چودهری تأکید کرد: به ادعاهای ترامپ درباره پاکستان کاری نداریم هدف ما استحکام و امنیت در افغانستان است و در این زمینه با آمریکا مذاکره خواهیم کرد.

چودهری ادامه داد: مقامات پاکستانی برای مذاکرات صلح افغانستان با اشرف غنی رئیس جمهور این کشور همکاری می‌کنند زیرا تنها راه‌حل امنیت در منطقه همین مسیر است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : مطمئن نیستم که ترامپ سفارت واشنگتن در تل‌آویو را جابه‌جا کند

وی با رد خبرهای مبنی بر اختلاف سرویس امنیت، ارتش و دولت پاکستان درباره اوضاع افغانستان گفت همه نهادها و سازمان‌های پاکستانی در این زمینه با یکدیگر متحد هستند و اختلافی وجود ندارد.

چندی پیش مشاور امنیت ملی پاکستان در این زمینه گفت: تنها راه حل مشکلـات افغانستان مذاکرات صلح است ، آمریکا توهم پیروزی در افغانستان با تکیه بر قدرت نظامی را به فراموشی بسپارد.

بالا برطرف تنش بین پاکستان و آمریکا در مدت اخیر در حالی است که ترامپ در نخستین پیام توئیتری خود در سال ۲۰۱۸ میلادی از قطع شرکت های واشنگتن به اسلام آباد خبر داد و اعلام کرد که واشنگتن در اقدامی احمقانه در طی ۱۵ سال گذشته ۳۳ میلیارد دلار به این کشور شرکت کرده است که این روند ادامه نخواهد یافت.

وی ادامه داد: پاکستان جز دروغ و فریب کاری چیزی تحویل آمریکا نداده و رهبران این کشور ما را احمق فرض کرده‌اند.

انتهای پیام/ح

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :