به گزارش گروه بین الملل شمس آباد، وزارت دفاع روسیه امروز چهارشنبه اعلام کرد که چهار هزار تروریست و خانواده هایشان که از شهر «دوما» اخراج شده بودند، به شمال حلب منتقل شدند.

این وزارت خانه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که امروز از طریق گذرگاه انسانی که از اردوگاه «الوافدین» می‌گذرد، ۳۹۱۶ تروریست به همراه خانواده های خود با ۹۶ اتوبوس وارد شمال استان حلب شدند.

خبرگزاری اسپوتینیک گزارش داد که از آغاز آوریل سال جاری، ۱۱۹۸۳ نفر از تروریستها و خانواده هایشان از شهر دوما خارج شده اند.

در این بیانیه آمده است که از زمان آغاز آتش بس انسانی در غوطه شرقی تا به امروز ۱۶۵۱۲۳ نفر از این منطقه خارج شده اند.

رئیس مرکز مصالحه روسیه در سوریه هم روز گذشته گفته بود که گروه دوم از تروریستهایی که اماده به خروج از دوما هستند، برای ترک این منطقه به مقصد شمال حلب آماده میشوند.

ارتش سوریه در ۳۱ مارس/۱۱ فروردین ماه سال جاری آزادسازی کامل غوطه شرقی به استثناء شهر دوما را اعلام کرد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : توافق حزب طالبانی و بارزانی در باره مورد تشکیل کمیته بررسی مناطق مورد مناقشه و برگزاری همه پرسی

دوما بزرگترین مقر تروریستهای جیش الاسلام به شمار می‌رفت که وابسته به عربستان سعودی است و بوسیله این کشور تأمین مالی می‌شود.

عناصر جیش الاسلام بر خلاف سایر تروریستهایی که از بقیه مناطق غوطه خارج شده بودند، به استان حلب منتقل شدند. سایر تروریستها اما به استان ادلب در شمال سوریه انتقال یافته بودند.

«الکساندر لاورنتینف» فرستاده ویژه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سوریه پیش‌تر اعلام کرده بود که طی روزهای اندک آتی، سراسر منطقه غوطه شرقی تحت سیطره ارتش سوریه خواهد بود.

مسکو و دمشق چندی پیش با عناصر جیش الاسلام به توافق رسیدند که عناصر این گروه پس از خروج از دوما، به جرابلس منتقل شوند و افراد غیر نظامی که در بند این گروه هستند آزاد شوند.

انتهای پیام/

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :