به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «نری زیلبر» یک خبرنگار و تحلیلگر امور سیاست بین‌الملل روز شنبه در یک پیام توییتری در ارتباط با تجاوز موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به خاک سوریه نوشت این اقدام تل‌آویو را راضی نکرده است.

وی در توییتر نوشت: «امروز، یک احساس کلی ناامیدی در اسرائیل وجود داشت. به عقیده مقامات و تحلیلگران، حملات آمریکا، انگلیس و فرانسه به اهداف در سوریه بی‌رمق، نمادین و کاملاً تاکتیکی بود».

این خبرنگار رژیم صهیونیستی که بیشتر بر مسائل غرب آسیا تمرکز دارد و از اعضای اندیشکده «سیاست خاور نزدیک» واشنگتن است در ادامه در توضیح ناکارآمدی تجاوز آمریکا به سوریه نوشت: «این (تجاوز) به اندازه کافی در مهار اسد (رئیس‌جمهور سوریه)، ایران و روسیه موفق عمل نکرد».

​بامداد امروز، آمریکا، انگلیس و فرانسه حملات موشکی به شماری از اهداف در سوریه به بهانه تجاوز شیمیایی دمشق در دوما انجام دادند. قبل از این تجاوز، هیأت حقیقت‌یاب سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی از قصد خود برای آغاز تحقیقات درباره تجاوز شیمیایی دوما خبر داده بود.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : مردم نشان دادند شعارهای پر زرق و برق دنیوی جایگزین مناسبی برای انقلاب ما نیست

تجاوز موشکی آمریکا و متحدانش پس از آن صورت گرفت که گروه‌های تروریستی فعال در شهر «دوما» سوریه مدعی شدند که به این شهر تجاوز شیمیایی شده است. دولت آمریکا بلافاصله دمشق را به دست بردن در این حادثه متهم و اعلام کرد که ممکن است به زودی به سوریه تجاوز کند. وزارت دفاع روسیه از چند هفته پیش اعلام کرده بود که گروه‌های تروریستی و حامیان آن‌ها قصد دارند با صحنه‌سازی یا انجام یک تجاوز شیمیایی، زمینه را برای اقدام نظامی علیه سوریه فراهم کنند.

انتهای پیام/ق


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :