به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، حماس اظهارات «عادل الحبیر» وزیر خارجه عربستان علیه این جنبش را محکوم و اعلام کرد، این اظهارات، فریب افکار عمومی و تخزیب چهره مقاومت مشروع ملت فلسطین است.

بر اساس گزارش وبگاه «الرساله»، حماس افزود این اظهارات الجبیر، خلاف مواضع حمایتی ریاض و ملت عربستان از آرمان فلسطین است، این صحبت‌ها، دشمن صهیونیستی را به ادامه جنایات بیشتر علیه ملت ما و رهبران آن تشویق می کند.

الجبیر در سخنان جمعه (دیروز) خود در بروکسل حماس را یک جنبش «تندرو» خوانده و افزوده بود: قطر پشتیبانی مالی خود را از این جنبش افراطی قطع کرده و توقف پشتیبانی مالی قطر از این جنبش ، سودمند کرده تا دولت توافق ملی فلسطین کنترل نوار غزه را در دست بگیرد.

هیأت جنبش فتح و حماس، بیستم مهرماه امسال توافق آشتی ملی را در قاهره کردند، طبق این توافق، فتح و حماس توافق کردند که دولت توافق ملی وظایف و مسئولیت خود را از تاریخ ۱ دسامبر سال گذشته (۲۰۱۷) در نوار غزه، همانند کرانه باختری به دست گیرد و در راستای حل مشکلات ناشی از اختلافات وارد عمل شود.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : شمس آباد - دلایل سقوط شاه از نگاه آخرین فرستاده موساد به ایران

با اینکه حماس بر اساس تعهد امضا شده در قاهره عمل کرد و گام‌های اعتمادساز را انجام داد اما دولت توافق ملی در قبال غزه کار آنچنانی انجام نداد و این منطقه با مشکلات عدیده در آستانه انفجار است.

انتهای پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :