به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «رکس تیلرسون» در کنفرانس خبری مشترک با «أیمن الصفدی» همتای اردنی خود گفت که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به صلح در خاورمیانه پایبند است.

تیلرسون اظهار داشت که ما از وقوع درگیری اخیر بین اسرائیل و ایران در سوریه نگران هستیم.

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به اینکه حضور ایران در سوریه مبنی برای بی‌ثباتی در منطقه است، گفت که ایران و نیروهای آن و همه گروه‌های مورد پشتیبانی ایران باید از سوریه خارج شوند.  

وی درباره قدس نیز تصریح کرد که تعیین وضعیت نهایی قدس به دو طرف فلسطینی و اسرائیلی بستگی دارد و راه‌حل دو دولت تنها راه تحقق صلح است.

وزیر خارجه آمریکا در این نشست و در آستانه سفر به بیروت، درباره تحولات لبنان هم اظهارنظر کرد.
تیلرسون گفت: ما(دولت آمریکا) مجبور هستیم که این واقعیت را به رسمیت بشناسیم که (حزب‌الله لبنان) بخشی از فرایند سیاسی در لبنان است».

طبق گزارش کانال «الحدث»، وزیر خارجه آمریکا همچنین از «عبدالله دوم» پادشاه اردن به دلیل اهتمام وی به سازش بین فلسطینیان و رژیم صهیونیستی قدردانی کرد و گفت که شاه اردن شریک ما در نابودی تروریسم و مبارزه با داعش است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : تماس تلفنی اردوغان با ملک سلمان درباره عملیات عفرین

ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن نیز به نوبه خود گفت که در دیدار با تیلرسون صلح در خاورمیانه و بحران سوریه را بررسی کرده است.

الصفدی افزود که در مسئله حل بحران سوریه تمرکز ما بر قطعنامه ۲۲۵۴ بود.

وزیر خارجه اردن همچنین اظهار داشت که اعطای سودمند‌های مالی آمریکا به اردن به پشتیبانی از پروژه‌های اصلاحاتی در این کشور سودمند خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :