به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، سازمان هواپیمایی شهری امارات در بیانیه‌ای اعلام کرد که جنگنده‌های قطری یک فروند هواپیمای مسافربری امارات را رهگیری کرده‌اند.

طبق گزارش شبکه اسکای‌نیوز، سازمان هواپیمایی شهری امارات در بیانیه خود آورده است که یک هواپیمای مسافربری امارات در حال پرواز متداول به مقصد بحرین بوده که بوسیله جنگنده‌های قطری رهگیری شده است.

در این بیانیه آمده است که رهگیری هواپیماهای مسافربری بوسیله جنگنده‌های قطری تهدیدی آشکار و خطرناک برای سلامت پروازهای شهری و تعدی آشکار قوانین و توافقنامه‌های بین‌المللی است.

امارات همچنین تأکید کرد که تمامی اقدامات قانونی لازم برای تضمین امنیت و سلامت پروازهای شهری اتخاذ خواهد شد.

پیشتر «علیاء أحمد بن سیف آل ثانی» نماینده دائمی قطر در سازمان ملل با اشاره به شکوائیه قطر به سازمان ملل و شورای امنیت درباره تعدی حریم هوایی قطر بوسیله یک هواپیمای باربری نظامی امارات، گفت که «دوحه اطلاعاتی درباره طرح امارات و عربستان برای هدف قرار دادن تأسیسات و اهداف نظامی در داخل خاک قطر در اختیار دارد».

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : گلایه روسای دانشگاهها از عدم تخصیص بودجه/ مشکل پرداخت حقوق اساتید

آل ثانی افزود که دوحه در نامه‌های جداگانه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت اعلام کرد که ساعت ۱۰ صبح سوم ژانویه ۲۰۱۸ یک فروند هواپیمای باربری نظامی امارات با کد شناسایی  (DHC-6) وارد حریم هوایی قطر شده و بدون کسب اجازه از مسئولان مربوطه قطر، بر فراز منطقه اقتصادی آن به پرواز درآمده است.

انتهای پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :