به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، همزمان با ایام سالروز انقلاب ملت بحرین و استمرار فشار دولت بحرین بر جامعه این کشور و همچنین ادامه خانه‌نشینی اجباری آیت الله «شیخ عیسی قاسم» حجت الاسلام حسین علاءالدین دبیر کل «جمعیت همبستگی با ملت بحرین در قُم» در نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل متحد ضمن زنگ خطر نسبت به تخلف مکرر حقوق بشر بواسطه حکومت آل خلیفه خواستار ورود فوری سازمان ملل متحد به موضوع بحرین شد.

این جمعیت در بیانیه‌ای که یک نسخه از آن، امروز دوشنبه به دست شمس آباد رسید، آورده است: دبیر کل جمعیت همبستگی با ملت بحرین در این نامه با اشاره به وضعیت فاجعه‌آمیز شمار زیادی از شیعیان در زندان‌های آل خلیفه و عدم امکان دستیابی آنان به حقوق اولیه خود، روند رسیدگی قضایی در دادگاه های حکومت آل خلیفه را ناعادلانه و مغایر با کنوانسیون های بین المللی دانست.

«حسین علاءالدین» همچنین عدم دسترسی محکومان دادگاه های حکومت آل خلیفه به وکیل حقوقی و محاکمه طیف وسیعی از شیعیان در دادگاه های غیر ذی صلاح را از دیگر موارد ظلم آشکار حکومت آل خلیفه نسبت به شیعیان این کشور عنوان کرد.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : درختکاری برای باقی محیط زیست از پاسارگاد تا تهران - شمس آباد | اخبار ایران و جهان

دبیر «جمعیت همبستگی با ملت بحرین» همچنین تخلف حقوق شهروندی و اعمال محدودیت‌های فراوان به جامعه تشیع در برپایی مراسمات مذهبی در مناسبات دینی را از دیگر موارد تخلف حکومت آل خلیفه از منشورهای سازمان ملل متحد دانست و ضمن ابراز نگرانی از ادامه این روند در کشور بحرین زنگ خطر داد.

وی همچنین در رابطه با وخامت وضعیت جسمانی آیت الله شیخ عیسی قاسم و ممانعت دستگاه دولتی از دسترسی مطلوب ایشان به پزشک ابراز نگرانی کرد و شخص پادشاه بحرین را مسئول مستقیم وضعیت جسمانی و سلامت رهبر شیعیان بحرین دانست.

انتهای پیام/ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس


 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :