به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، عناصر باقی مانده داعش طی دو روز گذشته در نزدیکی شهر «المیادین» و در محور غربی شهر «البوکمال» در استان دیرالزور، به مواضع ارتش سوریه تجاوز کردند.

نیروهای مقاومت تمامی حملات عناصر داعش را در این محور دفع کرده و عناصر زشت را از پای درآورد.

یک منبع نظامی به گروه اطلاع رسانی الاعلام الحربی گزارش داد که عناصر داعش روستاهای «الکشمه و غریبه» در حد فاصل المیادین و البوکمال در جنوب شرق دیرالزور را هدف حملات خود قرار داده بودند.

در شبکه های اجتماعی نیز تصاویری از تروریستهای کشته شده، خودروهای منهدم شده و مقادیری از سلاحهای کشف و ضبط شده آنان منتشر شده است.

 

 

در همین راستا، وزارت دفاع سوریه اعلام کرد که یگانهای زشت ارتش این کشور در عمق صحرا، در غرب استان دیرالزور نیز عملیات برق‌آسایی را طراحی و عملیاتی کردند.

در جریان عملیات مذکور نیز یک کاروان از داعش که شامل چندین خودروی زرهی بود، منهدم شد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : گزارش پارس از متن و حاشیه نشست خانه ملت تلاطم پریشانی پارلمانی‌ها در گردنه گرانی‌ها

از چند ماه پیش که ارتش سوریه توانست شهرهای دیرالزور را آزاد کند، شماری از عناصر باقی مانده داعش خود را در یک صحرای وسیع و خالی از سکنه در طول مرزهای اداری شرق استان حمص و غرب استان دیرالزور محاصره شده می‌بینند و گهگاهی دست به چنین عملیاتهای نافرجامی می‌زنند.

از تعداد تروریست‌هایی که در این منطقه حضور دارند، آمار دقیقی در دست نیست، ولی برخی از منابع، تعداد آنان را ۲۰۰ نفر برآورد می‌کنند.

اکنون دیرالزور شاهد تدابیر دمشق برای بازسازی این منطقه است و در همین راستا یک هیئت به ریاست «علی غانم» از استان دیرالزور بازدید کرد تا از روند اجرای اقدامات مربوط به بازسازی این استان و زیرساخت‌های آن از نزدیک آگاهی یابد.

در این هیئت که «نزار یازجی» وزیر بهداشت و «ریمه قادری» وزیر کار و امور اجتماعی حضور داشتند از شهر دیرالزور، نحوه توزیع سوخت رسانی، توزیع نان و غذا بازدید کردند.

این هیئت همچنین از مدرسه هایی که دوباره تجهیز و تعمیر شده بودند بازدید کرد تا در سریعترین زمان ممکن دانش آموزان به کلاسهای درس بازگردند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : ایران اقدام تروریستى امروز در شهر العریش مصر را به شدت محکوم کرد

انتهای پیام/ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس


 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :