به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا از اعزام تیم‌های دیپلماتیک به اروپا برای متقاعد کردن اروپایی‌ها به همراهی با واشنگتن در ایران‌ستیزی خبر داد.

آنطور که تیلرسون به خبرنگار رویترز گفته، این تیم‌ها در خصوص برنامه‌های آمریکا برای برجام و نحوه مقابله با فعالیت‌های منطقه‌ای ایران، با اروپایی‌ها مذاکره خواهند کرد.

تیلرسون که در لندن به سر می‌برد، امروز پس از دیدار با مقامات انگلیسی گفته بود که در جلب پشتیبانی اروپا برای اعمال ممنوعیت‌های جدید علیه ایران، موفق بوده است؛ وزیر خارجه آمریکا همچنین گفته بود که با انگلیسی‌ها بر سر تشکیل کارگروه اصلاح معایب برجام، توافق کرده است.

تیلرسون افزوده: «ما تیمی داریم که در راه آمدن به اروپا هستند؛ این تیم نحوه حل معایب توافق هسته‌ای و همچنین نحوه همکاری بیشتر در مسیر تقابل با فعالیت‌های غیرهسته‌ای ایران را بررسی خواهد کرد.»

وزیر خارجه آمریکا در انتها، منظورش را صریح‌تر بیان کرده و گفته: «نگرانی ما از جانب صادرات تسلیحات آنها به یمن و دیگر نقاط دنیاست.»

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : هدف آمریکا و ناتو از برگزاری رزمایش نظامی در گرجستان و اوکراین چیست؟ - شمس آباد

دیشب هم «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه گفته بود که در خصوص مسائل موشکی با ایرانی‌ها صحبت‌هایی کرده و اسفند ماه می‌خواهد برای مذاکره در خصوص حزب‌الله لبنان و انقلابیون یمن به ایران بیاید.

عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز برای چندمین بار اعلام کرد که دیپلمات‌های این وزارتخانه در خصوص توان موشکی ایران با کسی مذاکره نکرده‌اند.

انتهای پیام/ع


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :