عمر گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (ISIS) یا همان “داعش”  در کشورهای سوریه و عراق به پایان رسید، دولتی که خود را گروهی جهادی و اسلامی معرفی می‌کرد که به‌دنبال ایجاد یک حکومت و دولت چندملیتی اسلامی مبتنی بر شریعت بود. این گروه، انشعاب و باقی‌مانده از القاعده عراق بود که طی تجاوز آمریکا برای سرنگونی صدام به عراق پدید آمده بود. در همین رابطه خبرنگار گروه بین الملل شمس آباد با «فاطمه خمیس» نماینده پارلمان سوریه گفت‌وگو کرده است.

شکست قدرت‌های مهاجم

«فاطمه خمیس» درباره رویکرد غرب و رژیم های مرتجع عربی در قبال شکست داعش در منطقه بواسطه محور مقاومت اظهار داشت: پیروزی در برابر داعش در واقع یک پیروزی آشکار علیه تروریسم جهانی است؛ این تروریسم ابزار امپریالسم آمریکایی است که هیلاری کلینتون آن را قدرت نرم خوانده بود. با غلبه بر داعش، نقشه خاورمیانه بزرگ که آمریکا آن را در سر می پروراند و در صدد تحققش از طریق سوریه و عراق بود، شکست خورد. بنابراین این پیروزی به معنای شکست قدرت های مهاجم یعنی رژیم صهیونیستی و کشورهای حوزه خلیج پارس و در رأس آنها سعودی ها است؛ آن ها میلیاردها دلار به تروریسم معاونت مالی کردند و موجب قربانی شدن نیروهای ارتش سوریه و همچنین نیروهایی از ایران و حزب الله و روسیه شدند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : جنجالی‌ترین نقل و انتقالات تاریخ فوتبال ایتالیا

وی در ادامه به دوران پساداعش و طراحی نقشه های جدید از سوی حامیان تروریسم اشاره کرد و گفت: قطعا ائتلاف دشمن به روش های جدیدی پناه خواهد برد که از جمله آنها نیروهای «قسد» است که آمریکا از آن پشتیبانی می کند و از صدها تروریست داعشی فراری از دیرالزور و حومه آن استقبال کرده است تا آنها را علیه محور مقاومت به کار گیرد اما سوری ها عاشق شهادت هستند و پیروزی همراه ماست. بنابراین مجددا دشمنان را شکست خواهیم داد.

نقش رهبر معظم انقلاب و سردار سلیمانی در پیروزی بر داعش

عضو پارلمان سوریه در خصوص نقش ایران در مبارزه با تروریسم در منطقه نیز تاکید کرد: بلاشک توصیه های امام خامنه ای (مد ظله العالی) تاثیر بسیاری در کسب پیروزی در سوریه و عراق بواسطه مجاهدان ایرانی و در رأس آنها سردار قاسم سلیمانی داشت. سردار سلیمانی شخصا در آزادسازی بسیاری از شهرها و مناطق شرکت داشتند و آخرین شهر نیز البوکمال بود. مردم ما بابت این موضوع از ایران بسیار تشکر می کنند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : با صدور بیانیه‌ای اعلام شد دعوت مجمع روحانیون مبارز از مردم برای حضور باشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن

وی در ادامه به نگرانی صهیونیست ها از تشکیل جبهه متحد اسلامی برای آزادسازی فلسطین پرداخت و تصریح کرد: پس از این تجربه مبارزاتی و جهادی در سوریه و عراق، همانگونه که سید حسن نصرالله بشارت دادند، به صورت جدی این امکان وجود دارد که جبهه ای اسلامی متشکل از صدها هزار رزمنده برای آزادسازی اراضی اشغالی و قدس تشکیل شود. همین موضوع نیز در حال اکنون ترس و نگرانی را در رژیم صهیونیستی برانگیخته است.

مجاهدت استکبار جهانی برای فتنه در کشورهای عضو محور مقاومت

فاطمه خمیس درباره برنامه های جایگزین مزدوران منطقه ای استکبار برای از بین بردن امنیت و ثبات کشورهای اسلامی نیز گفت: از دهه های قبل تاکنون قدرت های استکبار جهانی یعنی آمریکا و اسرائیل و مزدوران آنها در منطقه برای ایجاد فتنه و برهم زدن ثبات به ویژه در سوریه، عراق، لبنان، یمن، بحرین، ایران، فلسطین و به صورت کلی کشورهای عضو محور مقاومت مجاهدت کرده اند و این موضوع بهترین دلیل برای نشان دادن کینه آنها در قبال کشورهای اسلامی و مسلمانان است. در همین راستا استعفای سعد الحریری نخست وزیر لبنان نیز با هدف ایجاد فتنه فرقه ای جدیدی در لبنان صورت گرفت تا بدین طریق به ثبات و آرامش این کشور خدشه وارد شود اما پختگی و حکمت سید حسن نصرالله این توطئه را به شکست کشاند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : شمس آباد - مادرانی که التماس می‌کنند کشته شوند!

خوشبینی به اجلاس سران ایران، روسیه و ترکیه در سوچی

نماینده پارلمان سوریه در پایان درباره اهمیت اجلاس سران روسیه و ایران و ترکیه در سوچی برای حل سیاسی بحران سوریه نیز بیان داشت: ما همچنان مجاهدت های متحدانمان در ایران و روسیه برای دستیابی به راهکار سیاسی حل بحران سوریه را تایید می کنیم و به وفاداری آنها بسیار اطمینان داریم. بر همین اساس نیز به اجلاس سران این سه کشور در سوچی کاملا دید مثبتی داریم و وزارت خارجه سوریه نیز همین موضوع را در بیانیه ای اعلام کرد. درباره پیشنهادات مطرح شده در این نشست نیز باید بگوییم که ما بر استقلال و حاکمیت و یکپارچگی سرزمینمان تاکید داریم و دیگر وارد نیز بواسطه سوری ها مذاکره خواهد شد که امیدواریم به توافقی سوریه و ملی برای پایان دادن به این بحران به صورت کامل دست یابیم.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :