به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، یکی از مقامات ارشد آمریکایی اعلام کرد که «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان  در جریان سفر به آمریکا روز ۲۷ آوریل با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور دیدار می‌کند.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، موضوع توافق هسته‌ای با ایران و روابط اقتصادی در سایه روابط فراآتلانتیک از جمله مواردی هستند که در دستور کار قرار دارند.

سفر مرکل ۳ روز پس از سفر «مانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه به آمریکا صورت می‌گیرد و در زمانی انجام می‌شود. همچنین سفر این دو مقام اروپایی این امکان را فراهم می‌کند تا به منظور اقدام برای معافیت از پرداختن تعرفه فولاد و آلومینیوم  که از موارد مهم تنش زا در روابط اروپا و آمریکا بوده است، سعی کنند. پرداخت این تعرفه‌ها تا اول ماه می برای اروپا به تعویق افتاده‌ است.

پیشتر روزنامه آلمانی «بیلد»  خبر سفر آتی مرکل به آمریکا را منتشر کرده بود. این سفر به ویژه از این جهت که ترامپ در زمینه تعلیق ممنوعیت‌های ایران ضرب‌الاجل تعیین کرده است.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : حقیقت آلیاژهای بیگانه در گزارش سفینه‌ های فضایی روزنامه نیویورک تایمز چه بوده است؟

دفتر صدراعظم آلمان تاکنون درباره این سفر هیچگونه موضع‌گیری نکرده است. مرکل هفته گذشته در جریان گفت‌وگوی تلنفی با ترامپ خواستار مذاکره در راستای سیاست‌های اقتصادی میان آمریکا و اروپا شد

مرکل و ترامپ روابط چندان مطلوبی با هم ندارند و پیش از گفت‌وگوی تلفنی که اول ماه مارس ( ۱۲ فروردین) صورت گرفت، وبه مسایلی مانند جنگ سوریه و سیاست‌های روسیه و تسلیحات هسته‌ای پرداخته شد، سران دو کشور به مدت پنج ماه هیچ گفت‌وگویی با هم نداشتند.

انتهای‌پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :