به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، روسیه و مصر توافقی را به امضا درآوردند که مطابق آن به جنگنده‌های روسیه اجازه استفاده از حریم هوایی و فرودگاههای مصر را می‌دهد. بر اساس این توافق ارتش مصر نیز اجازه استفاده از حریم هوایی روسیه را خواهد داشت.

بنا بر این گزارش، روسیه متن سند مورد توافق میان مسکو و قاهره برای استفاده روسیه از حریم هوایی و فرودگاه‌های مصر را منتشر کرده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری «رویترز»، دولت روسیه پیش‌نویس توافق با مصر در روز پنج شنبه که مجوز استفاده از حریم هوایی و پایگاه‌های هوایی دو کشور را به صورت متقابل به نیروهای هوایی این کشورها می‌دهد را منتشر کرده است.

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه روز چهارشنبه با «صدقی صبحی» همتای مصری خود و همچنین با «عبدالفتاح السیسیم رئیس‌جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار دو طرف، راهکارهای تقویت همکاری نظامی را بررسی کرده و درباره استمرار و توسعه همکاری موجود و تقویت کوشش‌های بین‌المللی برای مبارزه با تروریسم توافق کردند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : با موافقت نمایندگان عضویت همزمان نمایندگان در مجامع و شوراها محدود شد

در حکم دولتی که کرملین روز سه‌شنبه ۲۸ نوامبر صادر کرده بود، از وزارت دفاع روسیه خواسته شده بود تا مذاکراتی را با مقامات مصری برای امضای سندی بعد از توافق هر دو طرف در خصوص این موضوع برگزار کند.

انتهای پیام/.

این خبر را به اشتراک بگذارید :