به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، منابع رسمی گزارش دادند که اردن در پیامی به رژیم صهیونیستی درباره اجرای مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پروژه آبی و استراتژیک اردن، از مقامات صهیونیست خواسته است تا قبل از پایان سال جاری میلادی پاسخی رسمی در این خصوص ارائه کنند.

منابع دولتی اردن نیز از وجود تماس‌هایی بین دو طرف اردنی و اسرائیلی در رابطه با امکان اجرای محرمانه فاز نخست این پروژه خبر دادند.

روزنامه «الغد» اردن نوشت که این تصمیم مقامات اردن پس از آن اتخاذ شد که رژیم صهیونیستی بر امان برای بازگشایی سفارت این رژیم در اردن فشار آورده و حتی تهدید نموده که در صورت عدم بازگشایی سفارت از این پروژه عقب‌نشینی خواهد کرد. این در حالی است که اردن همچنان بر ضرورت محاکمه قاتل دو شهروند اردنی در سفارت رژیم صهیونیستی در امان و تعیین جانشین برای «عینات شلاین» سفیر این رژیم اصرار دارد.

وبگاه «۲۴» نیز اخیرا به نقل از برخی منابع فاش کرد که مقامات صهیونیست به اردن اعلام کرده‌اند که تا زمان بازگشایی سفارت رژیم صهیونیستی در امان، اجرای پروژه آبی تعلیق شود اما اردن این درخواست را رد کرده است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : استعفای موگابه نقطه عطف است و زیمباوه امکان بازگشت به کشورهای مشترک‌المنافع را دارد

اردن و رژیم صهیونیستی برای پروژه احداث خط انتقال آب دریای سرخ به بحر المیت که احتمال دارد تا سال ۲۰۵۰ آب‌های آن خشک شود، توافق کرده‌اند.

چند ماه پیش نگهبان سفارت رژیم صهیونیستی در اردن، ۲ شهروند این کشور را به ضرب گلوله به قتل رساند. مقامات اردن علی رغم خواسته خانواده‌های دو مقتول و مردم این کشور به قاتل اجازه دادند تا امان را به مقصد تل‌آویو ترک کند. در آنجا «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از قاتل به گونه‌ای که یک قهرمان است، استقبال کرد و همین امر خشم مردم و مقامات اردن را بیشتر کرد و تاکنون نیز سفارت این رژیم در امان تعطیل است.

انتهای پیام/ق

این خبر را به اشتراک بگذارید :