به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد،‌ «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه از تمام کشورها خواست تا ذخایر تسلیحات شیمیایی خود را نابود کنند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، رئیس‌جمهوری روسیه همچنین گفت: «ما از تمام کشورهایی که تسلیحات شیمیایی دارند می‌خواهیم تا همانند ما رفتار کرده و تمام مجاهدت خود را برای تکمیل نابودی ذخایر باقیمانده تسلیحات شیمیایی خود به کار گیرند».

وی در ادامه از کشورهایی که هنوز عضو چارچوب قانونی و بین‌المللی کنوانسیون منع گسترش تسلیحات شیمیایی نیستند خواست تا هر چه سریعتر به آن بپیوندند.

بنا بر این گزارش، پوتین در نامه‌ای که خطاب به هیأت‌های اعزامی به بیست‌و دومین کنفرانس کشورهای عضو سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی که امروز در وبسایت کاخ کرملین منتشر شد، تأکید کرد، آخرین بسته از ذخایر تسلیحات شیمیایی روسیه در تاریخ ۲۷ سپتامبر نابود شد.

وی در ادامه این اقدام را «گامی مهم به سمت جهانی پایدارتر و مسئول‌تر» خواند و گفت: «اطمینان دارم که تجلی هدایت محکم سیاسی به ما اجازه می دهد تا به هدف مشترکمان برای ایجاد جهانی عالی از تسلیحات شیمیایی دست یابیم».

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : امکانات صوتی و بررسی کیفیت صدای تماس در هواوی میت ۱۰

بنا بر این گزارش، بیست و دومین کنفرانس کشورهای عضو سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی از تاریخ ۲۷ نوامبر (دوشنبه ۶ آذرماه) تا اول دسامبر (جمعه ۱۰ آذرماه) در لاهه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/.


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :