به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه شامگاه چهارشنبه به صورت تلفنی با «دونالد ترامپ» همتای آمریکایی خود گفت‌وگو کرد.

منابعی در کاخ ریاست جمهوری ترکیه اعلام کردند این تماس تلفنی درباره آخرین تحولات سوریه و تهدید آمریکا برای اقدام نظامی علیه این کشور به بهانه تاخت شیمیایی به دوما بود.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» اردوغان و ترامپ در این گفت‌وگوی تلفنی بر لزوم ارتباط نزدیک دو کشور درخصوص تاخت چندملیتی به سوریه تاکید کردند.

این در حالی است که پیشتر منابع ترکیه‌ای از احتمال حضور مستقیم یا غیرمستقیم آنکارا در اقدام نظامی علیه سوریه به رهبری آمریکا، خبر داده بودند. (جزئیات بیشتر)

تروریست‌ها شامگاه شنبه هفته قبل با گاز شیمیایی به غیرنظامیان در شهر دوما واقع در غوطه شرقی دمشق تاخت کردند. در این تاخت نزدیک به ۱۰۰ نفر کشته شده و صدها تن دیگر نیز مجروح شدند. (جزئیات بیشتر)

این در حالی است که وزارت دفاع روسیه روز شنبه زنگ خطر داده بود گروه‌های تروریستی «جیش الاسلام» و ارتش آزاد قصد دارند با استفاده از گاز شیمیایی، به شهر دوما در غوطه شرقی دمشق تاخت کنند. (جزئیات بیشتر)

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : در پی وقوع زمین لرزه «میرضیایف» با مردم ایران ابراز همدردی کرد

وزارت دفاع روسیه تاکید کرده بود که تروریست‌ها به دنبال تحریک کردن احساسات جامعه بین‌المللی و متهم کردن دولت سوریه به تاخت علیه شهروندان خود است. همچنین این تاخت می‌تواند مورد استفاده متحدین غربی و عربی تروریست‌ها قرار بگیرد.

دولت سوریه همچنین در سال ۲۰۱۳ با همکاری روسیه و تحت نظارت کشورها و سازمان‌های بین‌المللی از جمله آمریکا و سازمان ملل، تمام سلاح‌های شیمایی خود را نابود کرد.

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس


 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :