به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، مسئولان مالی امروز یکشنبه اعلام کردند که چند فرد ناشناس که لباس نیروهای حافظ صلح سازمان ملل را به تن داشتند به دو پایگاه فرانسه و سازمان ملل در شهر تمبکتو در شمال مالی تعرض کردند.

مهاجمان علاوه بر منفجر کردن دو خودروی بمب‌گذاری شده، ده‌ها راکت به سمت دو پایگاه فرانسه و سازمان ملل شلیک کردند که در نتیجه آن یک نفر کشته و شمار زیادی نیز زخمی شدند.

بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، هیأت سازمان ملل اعلام کرد که در این تعرض یک نظامی از نیروهای حافظ صلح سازمان ملل کشته شد و علاوه بر آن ۱۰ نظامی فرانسوی نیز زخمی شدند.

دولت مالی در بیانیه‌ای اعلام کرد که تروریست‌ها کلاه آبی بر سر داشته و سوار بر دو خودروی حاوی مواد منفجره بودند و سعی داشتند به داخل پایگاه‌های مذکور وارد شوند.

نیروهای حافظ صلح سازمان ملل و نیروهای فرانسوی مستقر در شمالی مالی در یکسال گذشته بارها از سوی گروه‌های مسلح هدف تعرض قرار گرفته‌اند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : مشروح نشست هفتگی سخنگوی وزارت خارجه طراحی جو ایران هراسی از پایتخت‌هایی معین در جهان/به خاطر اختلاف دیدگاه‌ها، آستانه را تعطیل نمی‌کنیم/مسائل سیاست خارجی را به کف خیابان‌ها نیاوریم

انتهای پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :