به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «احمد حامد» سخنگوی دولت نجات ملی یمن و وزیر اطلاع‌رسانی، به شدت تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به قدس را محکوم کرد.

وی تاکید کرد که این تصمیم خطرناک، یک تجاوز آشکار به حقوق ملت فلسطین و مقدسات امت اسلامی و تاییدی بر اشغالگری بیشتر اراضی فلسطینی از سوی رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود.

سخنگوی دولت نجات ملی یمن در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی یمن «سبأ» اظهار داشت: دولت و ملت یمن، قاطعانه این اقدام خصمانه و متجاوزانه آمریکا که تاییدی بر اعمال رژیم جنایتکار و غاصب و اشغالگر به شمار می‌رود و تعدی به حقوق ملت مظلوم فلسطین و کلیه مسلمانان است را محکوم می‌کنند.

وی همچنین این تصمیم را یک ماجراجویی احمقانه دانست که به سقوط عاملانش منجر خواهد شد زیرا ملت فلسطین، صاحبان اصلی سرزمین هستند و این تصمیم ترامپ، در ادامه طرح آمریکایی – اسرائیلی در منطقه که هدف آن، تجزیه کشورهای عربی و اسلامی به نفع اسرائیل است، دانست.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : واکنش سخنگوی انصارالله یمن به ادعاهای ضد ایرانی آمریکا

سخنگوی دولت نجات ملی یمن بر همبستگی یمن با ملت فلسطین و پشتیبانی و پشتیبانی مطلق از آنها تاکید کرد و گفت که قضیه قدس و قضیه فلسطین، به همه امت اسلام مربوط است و تنها به فسطینی‌ها منحصر نمی‌شود و گزینه مقاومت و مبارزه تا استقلال تنها راه بازپس‌گیری حق ضایع شده است.

حامد از ملتها و دولت‌های اسلامی خواست تا اقدامی جدی و مسئولانه برای رد این اقدام واشنگتن از خود نشان دهند و از ملت فلسطین و مقاومت آنها با تمامی سازوکارهای موجود پشتیبانی کنند تا وجب به وجب خاک کشورشان را بازپس گیرند.

انتهای پیام/غ


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :