به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا که به برای اولین بار بغداد سفر کرده، با حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

 شبکه سومریه به نقل از دفتر نخست وزیر عراق نوشت، العبادی طی این دیدار به روابط بغداد با لندن اشاره کرد و گفت که روابط دوجانبه به ویژه در خصوص مقابله با تروریسم گسترش پیدا کرده است.

در بیانیه‌ای که دفتر العبادی در این ارتباط منتشر کرده، آمده است: «طی این دیدار در مورد تقویت روابط دوجانبه بین دو کشور و سعی‌ برای بازگرداندن ثبات و همکاری اقتصادی و اوضاع منطقه گفت‌وگو شد.»

نخست وزیر عراق با بیان این که روابط عراق و بریتانیا شاهد تحول آشکاری بوده ، از مواضع دولت انگلیس در پشتیبانی از عراق در همه زمینه‌ها و در رأس  آن‌ها همکاری علیه تروریسم و ایجاد پوشش هوایی در عملیات علیه داعش و در اختیار گذاشتن اطلاعات و پشتیبانی از ثبات و سعی برای باز گرداندن آوارگان و حقوق بشر تقدیر و تشکر کرد.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : بارزانی همه کُردهای بی‌گناه را به آتش می‌اندازد/ هدف آمریکا ایجاد کردستان واحد است - شمس آباد

نخست وزیر بریتانیا نیز در این دیدار اعلام کرد که کشورش به پشتیبانی از عراق در زمینه‌های مختلفی ادامه خواهد داد و به دنبال شکل گیری روابط پایداری بین دو کشور است.

انتهای پیام/.


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :