به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، بلومبرگ به نقل از برخی منابع گزارش داده اقدام نظامی آمریکا علیه سوریه امروز (چهارشنبه به وقت آمریکا) انجام نخواهد شد. 

طبق گزارش بلومبرگ، ترامپ روز چهارشنبه با جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا دیدار کرد. 

دو  منبع آگاه می‌گویند ترامپ هنوز برای اقدام نظامی علیه دولت سوریه برنامه‌ریزی نکرده و انتظار نمی‌رود تجاوز‌ای چهارشنبه صورت بگیرد.

منابع خبری در روزهای گذشته از تحرکات دولت آمریکا برای اقدام نظامی در سوریه به بهانه وقوع تجاوز شیمیایی ادعایی در منطقه «دوما»، واقع در غوطه شرقی خبر داده‌اند.

در پی پیشروی ارتش سوریه در شهر «دوما» واقع در غوطه شرقی دمشق، بامداد یکشنبه، ۱۹ فروردین‌ماه (۸ آوریل) منابع محلی از وقوع تجاوز شیمیایی به این منطقه خبر دادند.

با آنکه هنوز تحقیقات مستقلی درباره گزارش‌های رسانه‌‌ای در خصوص تجاوز «دوما» انجام نشده‌اند کشورهای غربی دولت سوریه را به انجام این تجاوز متهم می‌کنند.

سوریه و روسیه ادعاهای مطرح شده درباره استفاده دمشق از تسلیحات شیمیایی در دوما را رد کرده‌اند و ایران درباره بهانه قرار دادن آن برای اقدام در سوریه اعلام خطر داده است. 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : روایت دردناک افتخاری از آغوشِ سیاسی!

سفیر روسیه در لبنان روز چهارشنبه به واشنگتن اعلام خطر داد تمام موشک‌هایی که به سمت سوریه شلیک شوند، سرنگون و مبدأ شلیک نیز هدف قرار داده خواهد شد.

ترامپ در پاسخ در حساب کاربری‌اش در توییتر نوشت: «روسیه ادعا کرده که هر موشکی و تمام موشک‌هایی که به سمت سوریه شلیک شود را ساقط می‌کند. آماده باش روسیه، چراکه آن‌ها (موشک‌ها) دارند می‌آیند؛ زیبا، جدید و هوشمند.!»

ادعاها علیه دمشق در حالی مطرح می‌شوند که دولت سوریه در سال ۲۰۱۳ با همکاری روسیه و تحت نظارت کشورها و سازمان‌های بین‌المللی از جمله آمریکا و سازمان ملل، تمام سلاح‌های شیمیایی خود را نابود کرد.

انتهای پیام/ M


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :