به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، یکی از مقامات ارشد آمریکا روز دوشنبه (دیروز) در جلسه وزارت خارجه اعلام کرد که طبق درخواست «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از وزارت خارجه این کشور برای بودجه سال مالی ۲۰۱۹، رژیم صهیونیستی ۳٫۳ میلیارد دلار مدد مالی از واشنگتن دریافت خواهد کرد.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست» گزارش کرد، «هری ساستری» مدیر دفتر منابع مدد‌های خارجی آمریکا در وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد که بودجه مدد‌های واشنگتن به اسرائیل طبق پیشنهاد ترامپ، با افزایش ۲۰۰ میلیون دلاری روبرو خواهد بود.

دولت آمریکا معادل ۳۹٫۳ میلیارد دلار برای وزارت خارجه و سازمان توسعه بین‌المللی آمریکا درخواست کرده است که در مقایسه با بودجه ۲۰۱۷، کاهش یک سومی داشته است و این در حالی است که برای همپیمان خود در خاورمیانه خواستار افزایش بودجه شده است.

وی ادامه داد: «برای اسرائیل، مجموع معادل ۳٫۳ میلیارد دلار است که به مفهوم افزایش ۲۰۰ میلیون دلاری در مقایسه با سال قبل است و بازتابی از یادداشت تفاهم ۱۰ ساله است که به تازگی به امضا رسیده است».

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شمس آباد - باز پس‌گیری هزار هکتار جنگل از بنیاد مستضعفان

در ماه سپتامبر، آمریکا و اسرائیل یک یادداشت تفاهم ۱۰ ساله را به امضا درآوردند تا مطابق آن، واشنگتن تا سال ۲۰۲۸، ۳۸ میلیارد دلار بودجه دفاعی در اختیار رژیم صهیونیستی قرار دهد.

این افزایش بودجه رژیم صهیونیستی در حالی مطرح شده است که مقامات آمریکایی در روزهای اخیر به شدت در پشتیبانی از اسرائیل از ایران انتقاد کرده اند و برای این رژیم حق دفاع از خود در مقابل تهران را قائل شده‌اند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز شنبه مدعی ساقط کردن یک پهپاد ایرانی شدند و در همین زمینه «آویخای ادرعی»، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی، در توئیتر خود از مقابله با یک «پهپاد» که آن را ایرانی توصیف کرد، خبر داد و مدعی شد که پهپادی ایرانی وارد حریم فلسطین اشغالی شده و یک بالگرد با آن مقابله و آن را ساقط کرده است. 

«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به این ادعای صهیونیست‌ها گفت:«ادعای پرواز پهپاد ایرانی و نیز دخالت ایران در سرنگونی جنگنده غاصب صهیونیستی مضحک‌تر از آن است که بدان پرداخته شود؛ چرا که جمهوری اسلامی ایران اساساً حضوری مستشاری در سوریه آن هم به درخواست دولت مشروع و قانونی آن کشور دارد».

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - جانشین پوتین چه کسی خواهد بود؟

ساستری توضیح داد: «مدد خارجی ما، رئیس‌جمهور و وزیر خارجه همچنان معتقدند که باید در راستای منافع آمریکا باشد و بنابراین این بودجه قطعاً منعکس‌کننده چنین چیزی است».

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :