به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه روند اتخاذ مواضع ضد اسلامی، امروز (چهارشنبه) در توئیتر خود چند ویدئو با محتوای اسلام ستیزانه را بازنشر داد؛ ویدئویی‌هایی که یک عضو ارشد یک حزب دست راستی و افراطی در انگلیس آن را منتشر کرده است.

«جایدا فرانسن» نائب رئیس حزب دست راستی و افراطی «اول بریتانیا» ( Britain First) که  است مواضع تند و افراطی در قبال مسلمانان دارد، امروز چهارشنبه در توئیتر خود چند ویدئو منشتر کرد.

در یکی از این ویدئو‌ها، به مخاطب القا شده که یک «مهاجر مسلمان» به طرزی وحشیانه جوان معلول هلندی را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد.

در ویدئوی دوم، فردی به ظاهر مسلمان، پس از بیان اظهاراتی به زبان عربی، مجسمه «مریم مقدس» را بر زمین زده و آن را خرد می‌کند.

ویدئوی سوم افرادی را در بام ساختمانی نشان می‌دهد که با در دست بردن پرچم داعش، چند جوان دست بسته را از بام ساختمان به پست می‌اندازند.

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : شمس آباد - بازداشت ۱۰نفر از ۳۱بدهکار ۸هزار میلیارد تومانی

ترامپ این سه ویدئو را که همه مربوط به سال‌های گذشته هستند، امروز در توییتر خود منتشر کرد.

اقدام رئیس‌جمهور آمریکا در حالی صورت گرفته که با نگاهی به اساس نامه حزب «اول بریتانیا»، مواضع ضد اسلامی آن را به راحتی می‌توان دید.

در اساس نامه بر لزوم «ممنوعیت جامع دین اسلام در داخل بریتانیا» تاکید شده و آمده است: «این ممنوعیت باید شامل ممنوعیت ذبح حلال، ممنوعیت احکام شریعت اسلامی، انتشار نوشته‌ها و مکتوب‌های مذهبی از قبیل قرآن و حدیث، ممنوعیت هدایت و حضور مساجد، مدارس و مراکز اسلامی و وعظ و خطابه شود».

اعضای این حزب دست راستی در انگلیس، همچنین منع هرگونه استفاده از روبنده‌ها و پوشش‌های اسلامی در اماکن عمومی از قبیل برقع را خواستارند.

به نظر آنها، هر کسی که در حال گسترش و تبلیغ اسلام باشد، مشمول اخراج از کشور یا زندان می‌شود.

عقاید تند این گروه محدود به بیزاری با اسلام نیست. این حزب برای اخراج «تمام مهاجران غیرقانونی» و در نظر بردن مشوق برای مهاجرین قانونی که داوطلبانه انگلستان را ترک می‌کنند، کوشش می‌کند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : "رضا ضراب" در مهندسی انتخابات ترکیه بوسیله آمریکا چه نقشی خواهد داشت؟ - شمس آباد

بیزاری با اتحادیه اروپا، بیزاری با ناتو، بیزاری با تجارت آزاد، بیزاری با سازمان ملل، پشتیبانی از حمل سلاح بوسیله نیروهای پلیس، پشتیبانی از آزادی کامل بیان به نحوی که نفرت‌پراکنی هم در آن آزاد باشد و ممانعت از هرگونه تبلیغ دینی و عقیدتی از دیگر رئوس مرامنامه این حزب است.

بازنشر توییت‌های فرانسن بوسیله ترامپ با واکنش گسترده فعالان در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است.

«ایسان تارور» نویسنده ارشد «واشنگتن‌پست» نوشته است: «عجیبه که هنوز هم از توییت‌های رئیس‌جمهور چهل و پنجم (ترامپ) غافلگیر میشم، اما به نظرم ریتوییت‌ کردنش از یک نوفاشیست بریتانیایی رکورد تازه‌ای از تنزله.»

انتهای پیام/ق


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :