به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، دو مقام ارشد نظامی سابق آمریکا در اظهارنظرهایی از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور انتقاد کردند.

به نوشته وبگاه «یواس. ای تودی»، «بری مک‌کفری»  ژنرال چهار ستاره بازنشسته آمریکا درباره ترامپ گفت که وی تهدیدی جدی علیه امنیت ملی آمریکا است، زیرا از نگه داشتن منافع حیاتی کشور مقابل حملات فعال روسیه سرباز می‌زند.

مک‌کفری که در زمان «بیل کلینتون» رئیس جمهور اسبق آمریکا رئیس «بخش دفتر ملی مبارزه با مواد مخدر» بود، در پیامی توئیتری که روز جمعه منتشر کرد، نوشت: «آشکار است که ترامپ به دلایل نامشخصی تحت سلطه ولادیمیر پوتین قرار دارد.»

«جیمز استاوریدیس» دریاسالار بازنشسته آمریکایی نیز در این زمینه به شبکه خبری «ان. بی. سی» گفت: «از نظر وضعیت کنونی با روسیه، رئیس جمهور ما باید درک کند که پوتین دوست آمریکا نیست و این کشور به طور فعالی درصدد لطمه زدن نه تنها به منافع ملی بلکه سیاست خارجی آمریکا است. من با ژنرال مک‌کفری موافقم که رئیس جمهور تمرکز کافی را بر تهدیدهای ناشی از روسیه ندارد.»

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : مغرب هر گونه مذاکرات با «جبهه پولیساریو» را تکذیب کرد

این در حالی است که دولت ترامپ پنجشنبه گذشته یک نهاد و چند تبعه روس را به دلیل آنچه کوشش برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ خواند، مانع کرد.

«رابرت مولر» دادستان ویژه تحقیق درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا هم ۱۳ تبعه روس و سه کشور را به دخالت در انتخابات به نفع  ترامپ متهم کرده است. 

روسیه بارها اتهام‌های آمریکا در زمینه دخالت در انتخابات این کشور را رد کرده و آن‌ها را «بی اساس» خوانده است.

انتهای پیام/ق


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس

 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :