به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد،‌ بامداد دیروز شنبه (۲۵ فروردین) آمریکا با همراهی انگلیس و فرانسه، به نقاطی نظامی در سوریه تجاوز موشکی کرد که با بیزاری و استقبال کشورهای مختلف روبه‌رو شد.

از جمله کشورهایی که از این تجاوز به سوریه استقبال کرد، عربستان سعودی است. 

«انور عشقی» ژنرال بازنشسته و مشاور شاه پیشین عربستان، در صفحه توییتر خود با استقبال از این تجاوز، آن را «پشتیبانی امریکا از متحدانش» توصیف کرد که حامل پیام برای ایران است. 

عشقی در توییترش نوشت: تجاوز محدود آمریکا چندین پیام و واکنش دارد. پیام‌ها برای همه دنیا بود مبنی بر اینکه آمریکا قدرتمندتر و معتبرتر است. پیامش به روسیه این بود که نباید از ظالم پشتیبانی کنید و پیامش به ایران این بود که دست از بازی بردارید یا خود را آماده کنید. اما واکنش‌ها که به موضع قطر، موضع حوثی‌ها و حزب الله و ترکیه مربوط می‌شود. تجاوز، پشتیبانی از متحدان آمریکا بود. 

او در توییتی دیگر، سه احتمال برای علت این تجاوز برشمرد. او گفت، «یا انتقام‌جویانه بوده که کمتر از حد مورد انتظار بود. یا منع کننده بود که بر اساس “اگر بازگشتید، بازمی‌گردیم” ادامه خواهد داشت، یا اینکه برای شناسایی و اطلاع از واکنش‌ها بود که هر کدام چندین هدف دارد. اگر واکنش‌های سروصدا باشد آنطور که رخ داد، معنایش این است که برنامه‌ریزی برای تجاوز به ایران و حزب‌الله در جریان است». 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - ترکان:گزینه معاون اجرایی روحانی نیستم

انور عشقی، سال گذشته در سفری به فلسطین اشغالی با برخی مقامات رژیم صهیونیستی دیدار کرد. او بعدها تکذیب کرد که این سفر به طور رسمی انجام شده است اما از او به عنوان کسی یاد می‌شود که در سعی است، مرسوم‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را تسریع کند.

بر اساس اظهارنظرها و نوشته‌های قبلی، این مقام سابق سعودی، در تحلیل‌هایش سعی می‌کند تا مثل رژیم صهیونیستی، ایران را دشمن کشورهای منطقه معرفی کند. 

انتهای پیام/ص 


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی پارس


 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :